Reklamcılığı geliştirme yöntemleri basına anlatıldı

Basın İlan Kurumu (BİK) tarafından Zonguldak, Bartın ve Karabük’teki gazete çalışanlarına yönelik olarak düzenlenen “Yazılı ve Dijital Basında Reklamcılığın Geliştirilmesi” konulu 2 günlük eğitim programı Zonguldak’ta gerçekleştirildi. Eğitime gazetemizin de bünyesinde yer aldığı EYBEY Medya ve Yayımcılık Şirketi’ni temsilen Eren Sarıkaya ve Erdem Tabakoğlu katıldı.
Bu haber 2018-10-11 14:18:16 eklenmiş ve 167 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

ERDEM TABAKOĞLU

BİK, yerel basının resmî ilanlar dışında özel sektör reklamlarıyla gelir temin etmesini sağlamak amacıyla “Yazılı ve Dijital Basında Reklamcılığın Geliştirilmesi” eğitimleri vermeye başladı. Değişik illerde bir takvim çerçevesinde verilen eğitimlerin bölgemizdeki ayağı 9-10 Ekim tarihlerinde Zonguldak’ta gerçekleştirildi. Zonguldak, Karabük ve Bartın illerinde yayınlanan yerel gazete çalışanlarının katılımı ile Zonguldak Öğretmenevi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından da desteklenen eğitim programının açılış konuşmasını BİK Zonguldak Şube Müdürü Ali Nuhoğlu yaptı. Yerel basının daha ileri gitmesi ve gelişmesi için tüm imkânları seferber ettiklerini belirten Nuhoğlu, kısa bir süre önce hayata geçirdikleri “İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi” konulu projeyi anımsattı ve bu eğitimden çok olumlu geri dönüşler aldıklarını söyledi. Nuhoğlu, “Bugün ise Yazılı ve Dijital Basında Reklamcılığın Geliştirilmesi konulu projemiz için buradayız. Zonguldak dışında komşu illerimiz Bartın ve Karabük’te yayınlanan gazete çalışanları da konuklarımız.  Kurum olarak bizim arzumuz, gazetelerimizin resmî İlan gelirleri yanında özel reklam gelirlerinin de artmasıdır. Projemizi hazırlayan Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü Proje Ekibimize ve destekleri için BAKKA’ya teşekkür ediyor, çalışmamızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

Reklamcılık anlatıldı

 

Eğitime katılan yerel gazete çalışanlarına uzmanlar tarafından “Reklamcılık ve Pazarlama İletişimi”, “Türkiye’de ve Dünya’da Reklamcılık Olgusu”, “Dijital Reklam Mecraları ve Dijital Pazarlama”, “Dijital Reklamcılıkta Örnek Uygulamalar”,  “Sanal Ortamda Bütünleşik Pazarlama”, “Reklam Kampanyaları: Yaratıcı Strateji Planlama ve Geliştirme” ve “Reklamda Görsel Algılama ve Görsel Tasarım İlkeleri” ayrıntılarıyla anlatıldı.

Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim görevlisi Uzman Ali Mutlu tarafından verilen ve beyin fırtınası, simülasyonlar, soru cevap seansları gibi farklı tekniklerle desteklenen eğitim programıyla, katılımcıların reklamcılık sektörü hakkında bilgi ve becerilerinin arttırılması hedeflendi.

Eğitime katılanlara “Yazılı ve Dijital Basında Reklamcılığın Geliştirilmesi” sertifikaları da verildi.

ETİKETLER : Bartın Zonguldak Karabük Basın İlan Kurumu BİK BAKKA reklam dijital basın Reklamcılık ve Pazarlama iletişimi Uşak Üniversitesi
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım