Bankoğlu, CHP PM’ye seçildi

CHP'nin 37. Olağan Kurultayı'nda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun listesinde 120 aday numarası ile yer alan CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, 542 delegenin oyu ile PM'ye girmeyi başardı.
Bu haber 2020-07-28 10:47:33 eklenmiş ve 1336 kez görüntülenmiştir.

 

“Hedef İktidar” sloganıyla gerçekleştirilen CHP 37. Olağan Kurultayı, Parti Meclisi’nin (PM) belirlendiği oylama ile sonuçlandı. Kurultayda bin 357 delege PM ve Yüksek Disiplin Kurulu’nu (YDK) belirlemek için oy kullandı. Delegeler CHP Parti Meclisi ve 8’i Kültür ve Bilim Platformu’ndan olmak üzere toplamda 60 kişi ve 15 kişilik YDK için ise ayrı ayrı oy verdi. 52 kişinin seçileceği çarşaf listede aday sayısı 222 oldu. 15 kişilik YDK için toplam 50 kişi aday oldu. Kılıçdaroğlu; Parti Meclisi için 80, Bilim Yönetim ve Kültür Platformu için 12, YDK için ise 15 isim belirledi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun listesinde 120 aday numarası ile yer alan Milletvekili Bankoğlu 542 oy alarak PM'de yer aldı.

 

 

Kurultay’ın sonuç bilgirgesi de CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu tarafından okundu.

 

Bankoğlu, seçimin ardından yaptığı açıklamada, daha yaşanabilir bir Türkiye idealiyle hep birlikte çalışmak için Parti Meclisi'ndeki çalışmalarını sürdüreceğini belirtirken, şunları dile getirdi:
“Gençliğin verdiği heyecanla, kimseyi ayırt etmeden, Ulu Önderimiz Atatürk’ün ışığında çalışmaya devam edeceğim. Kadınların, gençlerin sorunlarını dile getiren, doğayı koruma mücadelesinde emek harcayan bir milletvekili olarak PM üyeliği sorumluluklarımı bir kat daha artırıyor. Atamızın ilkelerinden hiçbir zaman sapmadan, daha yaşanabilir bir Türkiye için 'Hedef İktidar' diyerek gayret göstereceğiz.”

ETİKETLER : Bartın Ankara CHP Kemal Kılıçdaroğlu Aysu Bankoğlu Selim Karakaş Nazif Çomak
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›