Kumluca Çayı taşkın koruma çalışmaları sürüyor

Kumluca Beldesi’nin içerisinden geçen Kumluca Çayı taşkın koruma çalışmaları kapsamında yapılacak olan sedde ve taş tahkimatı çalışmalarının devam ettiği belirten AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “Kumluca beldesi sel taşkınlarına karşı daha güvenli olacak beldemiz daha güzel bir görünüme kavuşacak” dedi.
Bu haber 2020-07-22 10:31:39 eklenmiş ve 326 kez görüntülenmiştir.

 

 

 

Milletvekili Tunç, Bartın’ın il merkezi, ilçe, belde ve köylerinde taşkın riski bulanan her noktasına el attıklarını belirterek, bu kapsamda 2014 yılı yatırım programına aldıkları Kumluca Çayı ve yan dereleri taşkın koruma çalışmaları kapsamında Kumluca Çayı yan derelerinin ve Kumluca Çayı’nın bir kısmının daha önce tamamladıklarını söyledi. Kalan 2 kilometrelik kısmına yapılacak taş tahkimatı çalışmalarının DSİ 233. Şube Müdürlüğünce başlandığı bilgisini de paylaşan Tunç “Kumluca Çayı taşkın koruma çalışmalarının bu yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Kumluca beldesi güzel bir görünüme kavuşacak” diye konuştu.

 

 

2 kilometre uzunluğunda olacak

 

Milletvekili Tunç Kumluca Beldesi’nin içerisinden geçen Kumluca Çayı taşkın koruma çalışmaları kapsamında yapılacak olan sedde ve taş tahkimatı çalışmalarının uzunluğu 2 kilometre olacağını, işin DSİ 233. Şube Müdürlüğünce yapıldığı ifade ederek, Kumluca Çayı’ndaki kalan kısmının taşkın koruma çalışmalarının bu yıl içerisinde tamamlanacağını söyledi. Milletvekili Tunç, Kumluca Beldesi’nde Kumluca Çayı yan dereleri taşkın koruma çalışmaları ve Kumluca'nın muhtelif köylerinde taşkın koruma çalışmalarının daha önce tamamladıklarını ifade ederek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bakanlarımıza ve DSİ yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.

ETİKETLER : Bartın Kumluca AK Parti Yılmaz Tunç taşkın koruma Kumluca Çayı
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi