CHP yöneticileri Genel Kurul hazırlığı yaptı

CHP Bartın il ve ilçe yönetimleri, 25-26 Temmuz 2020 tarihlerinde Ankara’da yapılacak olan 37. Olağan Genel Kurul öncesi biraraya gelerek son bir durum değerlendirmesi yaptı. Toplantıda, ülke ve Bartın gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunulduğu bildirildi.
Bu haber 2020-07-22 10:11:12 eklenmiş ve 313 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

İl genelindeki tüm CHP teşkilatlarının yöneticileri, başta 37. Olağan Genel Kurul olmak üzere ülke ve ilimiz gündemindeki konuları görüşmek üzere Covid-19 pandemisi kurallarını da göz önünde bulundurarak biraraya geldiler. Toplantıya ilişkin olarak yapılan açıklamada hafta sonundaki Genel Kurulu öncesi, gerçekleşecek kurultay ile ilgili değerlendirmelerde bulunulduğu belirtilirken, “Pandemi sürecinde yapılan çalışmalar değerlendirildi. CHP Bartın örgütleri olarak, pandemi (Covid-19) sürecinde ilimizde gerçekleştirilen yardım kampanyamızın yaklaşık 800 aileye ulaşmış olduğunu bilmek bizleri gururlandırdı. Halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz” denildi.

 

“Amasra’ya termik santral yaptırmayacağız”

 

CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu’nun ilimizin sorunları ile ilgili olarak TBMM Genel Kurulu’nda geçen hafta yaptığı konuşmaya da değinilen toplantıda, Bartın'ın geleceğini tehdit ettiği vurgulanan termik santral ile ilgili olarak, “2005 yılından beri Amasra'da 1 torba bile kömür çıkarmamış bir özel şirketin, Mayıs 2019'da süresi dolmasına rağmen hala faaliyette olması hukuksuzluktur. Danıştay her şeye rağmen, termik santrale izin verebilecek bir olası düzenlemeyi durdurmuştur. Amasra'daki taşkömürü işletmeleri devlete devredilip istihdam arttırılmalıdır. Amasra'da termik santral sürecinin takipçisi olmayı sürdürecek, Amasra'ya termik santral yaptırmayacağız” görüşü dile getirildi.

 

 

Bartın’da sağlık da konuşuldu

 

Toplantıda değinilen bir diğer önemli konu ise Bartın’da sağlık ile ilgili yaşanan sorunlar oldu. Konuya ilişkin olarak, “Mevcut hastanemiz yetersiz ve uzman doktor eksiğimiz var. Uzman doktorlar geldikleri gibi tayin talep edip gidiyorlar. Bartın'da yapılan hastanenin biran önce tamamlanması için konunun takipçisi olacağız” denildi.

 

Kozcağız’ın ilçe olma talebine destek

 

Bunların yanı sıra toplantıda; nüfusu 30 bine ulaşan Kozcağız’ın artık ilçe olmak istediği ve bu yönde Milletvekili Bankoğlu’nun verdiği kanun teklifi anımsatılarak bunun destekçisi olunacağı vurgulandı.

Kurucaşile'deki ata yadigarı ahşap tekne yapımına ve bunun dünya genelinde tanıtımına destek olunması gerektiğinin de ifade edildiği toplantıda, “CHP olarak, konunun takipçisi olacak, Kurucaşile'yi kaderine terk etmeyeceğiz” denildi.

Son olarak Bartın Belediyesi’nde ortaya çıkarılan fatura usulsüzlüğü ile ilgili mesele görüşüldü ve İçişleri Bakanlığı’nca müfettiş gönderilmesi gerektiği savunularak, konunun takipçisi olunacağı belirtildi.

ETİKETLER : Bartın Amasra CHP Kozcağız Kurucaşile termik santral CHP 37. Olağan Genel Kurulu
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi