Demir: “İlk seçimde ittifakla da olsa iktidarız”

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkanı Doğan Demir, Türkiye’de şimdiye kadar olmadığı kadar uzlaşmacı, sevgi dilini kullanarak herkesi kucaklayan bir tutum sergilediklerini belirtirken, kuruldukları an itibariyle yüzde 2,5, şimdilerde ise yüzde 5’ler civarında olan oy oranlarını her geçen gün arttırdıklarını söyledi. Yapılacak ilk seçimde ittifakla da olsa iktidar olacaklarına inancını dile getiren Demir, “Bunu not edin. Seçim sonrasında bir daha Bartın’a geldiğimde bunu bana sorarsınız” dedi.
Bu haber 2020-07-20 12:23:51 eklenmiş ve 454 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Demir, Cuma günü, ilimize gelerek bazı sivil toplum kuruluşlarını ve esnafımızı ziyaret ederek temaslarda bulundu. Bartın’daki temaslarında Demir’e, Gelecek partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya ile partililer eşlik etti. Demir ve Kurtkaya, temaslarının ardından parti binasında basın mensupları ile de biraraya geldi. Buradaki basın açıklamasına Gelecek Partisi Karabük İl Başkanı Burak Onur Gündüz de katıldı.

 

Kurtkaya’dan Bakan Albayrak’a soru

 

Basın toplantısının başında 15 Temmuz 2016’da FETÖ’cü darbecilere karşı yurdun dört bir yanında verilen mücadeleye atıfta bulunan Kurtkaya, Gelecek Partisi’nin o gün devlet ve millet sevdasıyla darbecilere karşı koyan insanlardan oluştuğunu söyledi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın “Demokrasi olmadan da ekonomi olur” dediğini anımsatan Kurtkaya, Bakan Albayrak’a, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün adı ile ilgili bir değişiklik düşünüyorlar mı?” diye sordu.

 

Türkiye’nin bütünleştirici bloğu

 

Daha sonra söz alan Doğan Demir, Aralık 2019’da kurulan partilerinin çok kısa sürede ülke genelinde 63 ilde örgütlenerek kongre süreçlerini başlattıklarını ve bunun hızlı bir şekilde sürdüğüne dikkat çekti. Demir, Eylül ayında büyük kongrelerinin yapılması ile yapılacak ilk seçime girecek pozisyon ve yeterliliğe sahip olacaklarını vurguladı. Genel Başkanları Davutoğlu’nun çağrısı ile Türkiye’nin sağcısından solcusuna, hatta ülkücüsüne kadar en nitelikli insanlarını ilk kez bir siyasi partide biraraya geldiğini söyledi. Gelecek Partisi’nde her düşünceden ve inançtan insanın kutuplaşmadan ve ayrıştırılmadığı bir blok oluşturulduğunu dile getiren Demir, “Bu blok Türkiye’nin bütünleştirici bloğu” dedi.

 

 

“Oy oranımız yüzde 5 civarında”

 

Doğan Demir, CHP’de 17 yıl yöneticilik yaptığını, Alevi Kültür Dernekleri eski Genel Başkanı olduğunu ve doğulu olduğunu anımsatırken, özetle şunları söyledi:
“Kürtleri HDP’ye, muhafazakar kesimi AK Parti’ye, milliyetçileri MHP’ye, solcuları ve Alevileri de CHP’ye mahkum olmaktan kurtarmak zorundaydık. Bu yüzden mahallerimizden çıkıp yüzde 2,5 oy oranı ile başlayan bir parti kurduk. Şu an en son yaptığımız anketlerde oy oranımız 5 civarında. Ama şu anda basının özgür olmaması, hükümetin güdümünde olan ana akım medya ve yandaş basın, ki burada Türkiye’nin her noktasında bizlere değer ve yer veren yerel basına çok teşekkür etmek istiyorum, Türkiye’deki özgürlükleri, demokrasiyi ve insan haklarını katletse bile biz Türkiye’nin her noktasındaki destekçilerimizle birlikte mücadele etmeye ve çocuklarımızın geleceğini en işi şekilde inşa etmeye yemin ettik.

Biz bu ülkedeki hukuksuzluğu, yok olan adaleti, işsizliği, yolsuzluğu, yeniden toplumsal uzlaşıyı, birlikte mücadeleyi, komşuluk ilişkilerini tesis etmek ve insan odaklı bir sistem inşa etmek istiyoruz. Ve emin olun Eylül ayında büyük kongremizi yaptığımızda oy oranımız yüzde 10’un üzerine çıkacaktır. Çünkü Türkiye’nin her yanında inanılmaz bir rağbet ve inanılmaz bir teveccüh var partimize. Baskılanmış, korkutulmuş, sindirilmiş bir toplum olmasına rağmen, yarın sabah acaba bana ne olur kaygısı yaşayanlar olmasına rağmen bu kadar yürekli insanı birarada bulabilmek bizim için çok önemliydi. Türkiye’nin dört bir yanından insanlar Gelecek Partisi ile birlikte Türkiye’nin geleceğini inşa etmek adına eğitim sisteminden tutun da istihdam sistemine kadar herkes bu tayın altına elini koymak istiyor. Biz de bu anlamda ciddi politikalar üretiyoruz. Şu an Türkiye’de bir ilk olarak partimizde Politika İzleme Kurulu (PİK) oluşturuldu. Bur yandan örgütlenirken bir yandan da bir düşünce kulübü gibi çalışıyoruz. Türkiye’nin sorunlarını her hafta önerilerimiz ile birlikte hükümetin önüne koyuyoruz. Çünkü biz sıradan bir muhalefet partisi değiliz. Kurulduğumuz günden beri ana muhalefet görevini biz yapıyoruz. Düne kadar ‘bunlardan bir şey olmaz’ diyen adamlar bugün yanıldıklarını anladılar. Biz bugün Sayın Cumhurbaşkanı’ndan tutun aşağıya kadar herkesin gündeminde olan tek siyasi partiyiz. Herkesle iyi geçinmek istiyoruz ama doğrularımızla birlikte. Yanlışları mutlaka söyleyeceğiz. Biz kimsenin düşmanı değiliz. Biz Türkiye’nin geleceğini Gelecek Partisinde inşa etmeye geldik. Yakın zamanda göreceksiniz, tüm baskılara, korkulara, sindirmelere ve bu kadar katledilmiş adalete, hukuka, insan haklarına ve demokrasiye rağmen yapılacak ilk seçimde alacağımız oy yüzde 5 de olsa, yüzde 10 da olsa o seçim akşamı biz seçimin birinci partisiyiz.

 

“İlk seçimde iktidar olacağız”

 

Sanayisinden tarımına kadar bütün dünyaya bakabilecek imkanlara sahip iken bugün Türkiyemiz kendisine kendisine bakamaz hale geldi. Bizi izlemeye devam edin. Kongremiz bitim sahaya indiğimizde Gelecek Partisi’nin vizyonunu, misyonunu, sevgi ve barış dilini kullanarak herkesi kucaklayacağımızı, kimseyi ayrıştırmayacağımızı ilk seçimde ittifakla da olsa iktidar olacağımızı herkes görecek.” 

ETİKETLER : Bartın Gelecek Partisi Doğan Demir Yasemin Dora Kurtkaya
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi