Ulus’un doğal ve kültürel envanteri çıkartıldı

Ulus ve Köylerine Hizmet Derneği Yönetim Kurulu, Satı Lütfi Okcu, Hazırlıkları tamamlanan “Ulus Doğal ve Kültürel Varlıklar Envanteri” adlı kitabın basım aşamasına geldiğini söyledi.
Bu haber 2020-07-20 11:12:07 eklenmiş ve 237 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Okcu başkanlığında toplandı. Ulus’ta yapılan toplantıya Yönetim Kurulu üyeleri Levent Ok, Uğur Ünal, Eren Çok, Özlem Ünal, Satı Kamilçelebi ve Emrullah Gül de katıldı. Toplantıda ele alınan ve karara bağlanan gündem maddeleri ile ilgili açıklamayı ise Dernek Başkanı Okcu yaptı. Toplantıda üç ayrı projenin detaylarının görüşüldüğünü açıklayan Okcu, Küre Dağları Milli Parkı ile yapılan çalışmaların değerlendirildiğini, çalışmalarda Milli Park’a tam destek verilmesi konusunda görüş birliğine varıldığını ifade etti.

Okcu, toplantıda konuşulanlara ilişkin özetle şunları söyledi:

“‘Ulus Doğal ve Kültürel Varlıklar Envanteri’ adlı kitabın hazırlıkları yapılarak basılacak hale getirildi. Ulus İlçe Kaymakamlığı’nın koordinasyonu ile Ulus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ve Ulus İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü’nün bünyesinde açılması planlanan kurslar ile ilgili görüşler yönetime aktarıldı. Bunun yanı sıra ‘Kültürel Coğrafya Özellikleri Bakımından Ulus İlçesi’ adlı kitap çalışmasına başlandı. Ulus’ta geçtiğimiz yıllarda restorasyonu biten Kocagöz Aile Hamamı’nın ardından bu yıl başlayan dört ayrı restorasyon çalışması hakkındaki bilgiler Yönetim Kurulu’na aktarıldı. Covid-19 pandemisi sürecinde alınan tedbirler, kamu kurum ve kuruluşlarının bu konudaki çalışmaları ile halkımızın bunlara verdiği destek de dile getirildi.

Son olarak; Zonguldak Orman Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı’nın ilçemize yaptığı ziyaret ve bizlerin kendisinden talep ettiğimiz konular hakkında da Yönetim Kurulu üyelerine bilgiler verildi.” 

ETİKETLER : Bartın Ulus Ulus Doğal ve Kültürel Varlıklar Envanteri Ulus ve Köylerine Hizmet Derneği Satı Lütfi Okcu
Diğer TURİZM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi