Belediye araç filosuna 8 yeni araç katıldı

Bartın Belediyesi araç parkurunu genişletti. Belediye Araç parkuruna toplam değeri 2 milyon 36 bin TL’yi bulan 2 otobüs, 2 cenaze nakil aracı, 1 kamyonet ve 3 çöp toplama aracı daha ekledi. Araçlar Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenle hizmete girdi.
Bu haber 2020-07-17 15:30:03 eklenmiş ve 410 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Bartın Belediyesi araç filosunu genişletmeye devam ediyor.  Bartın Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü araç filosuna kazandırılan araçlar için Cumhuriyet Meydanı’nda tanıtım töreni düzenlendi.

Bartın Belediyesi,2 otobüs, 1 kamyonet, 2 cenaze nakil aracı ve 3 çöp toplama aracı olmak üzere toplam 8 yeni araç daha alarak araç parkurunu genişletti. Toplam 2 milyon 36 bin TL değerindeki araçların tanıtım törenine;  Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başta olmak üzere, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, MHP’li İl Genel Meclisi Üyesi Orhan Ölçek, MHP Eski İl Başkanı Sezai Bilgin, MHP’li Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye Çalışanları katıldı.

 

 

Akın: “11 yılda 12 milyon 635 bin TL’lik araç aldık”

 

Bartın halkına daha hızlı ve etkin hizmet götürmek amacıyla araç filosuna yeni araçlar ve ekipmanlar eklemeye devam ettiklerini belirten Başkan Akın, yeni araçların hayırlı uğurlu olmasını diledi. 11 yıldan bu yana Bartın Belediyesine 12 milyon 635 bin TL değerinde araç aldıklarını ifade eden Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, şöyle konuştu:

“Hizmetlerimize devam ediyoruz. 11 yıldan bugüne kadar 5 kepçe, 8 otomobil, 1 paletli egzatör kazıcı, 2 morglu cenaze nakil aracı, 1 morglu cenaze yıkama aracı,19 kamyonet, 1 itfaiye aracı, 1 silindir, 1 forklift, 1 arama kurtarma ekipmanlı araç, 1 kar kürüme kamyonu, 1 asfalt dökme kamyonu, 1 damperli kamyon, 3 motosiklet, 1 temizleme kamyonu, 1 kanal görüntüleme kamyonu, 1 vidanjör kamyonu, 2 zodyak bot, 1 jet ski 720 kw gücünde 5 jeneratör, su kayıp kaçak ekipmanları aldık. Bütün bunlara 12 milyon 635 bin TL Belediye’nin bütçesinden para ödedik. Bugün hizmete sunacağımız araçlar ise 2 kamyon 3 çöp kamyonu, 1 taşıma kamyonu 2 cenaze aracı. Bunlarında maliyeti 2 milyon 36 bin TL.

 

 

Araçlar, Belediye’nin şirketine ait

 

Göreve geldiğimizde sadece 2 kepçemiz vardı. Kamyonlarımız yoktu. Cenaze aracımız 2 taneydi.  İl dışına köylerimize nakil yapamıyorduk. Yüksek binalara itfaiye araçlarımız yetişmiyordu. Bir kaza olduğunda arama kurtarma aracımız yoktu. İmkanlarımız doğrultusunda biz bunları alıp yapmaya çalıştık. Bugün itibariyle de bunları aldık. 1 ya da 1,5 ay sonra 2 çöp kamyonu daha gelecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın hibesiyle gelecek bir aracımız var. Diğerini de Belediyemizin bütçesinden alacağız.

Aldığımız bu son araçları ise yüzde 100’ü Bartın Belediyesi’nin olan şirkete aldık. Çok daha ucuza mal ettik. Bunları Bartın Belediyesi olarak dışarıdan kiralasak tanesini belki 30 bin TL’ye kiralayacaktık ama biz bunları şirketimizden 3-4 bin TL gibi bir parayla kiraladık. Para yine Bartın Belediyesi’nin şirketine gidiyor. Şirketin şuanda 16 tane aracı var. 100 bin TL sermaye ile kurulan bu şirketin şuan itibariyle 16 aracı var. Belediye şirketleri iyi çalıştırılırsa bu hale gelebiliyormuş.

 

Gasilhane’nin temeli atılacak

 

Tabi biz sadece bunları yapmıyoruz. Şiremirçavuş’ta doğalgaz çalışması başladı. Şuanda bir gasilhane yapıyoruz. Gasilhanenin yer tespitini yaptık. Haftaya inşallah temelini atacağız. Bu proje tamamlandığında cenazelerimizin yıkamalarını da biz yapacağız. Zaten cenazelerimizle ilgili şuanda bir çok işi yapıyoruz.

 

Yeni müzenin yer teslimi tamam

 

Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitler Müzesi’nin şuan itibariyle yer teslimini yaptık. Bu projeye de Pazartesi ya da Salı günü başlayacağız. Yalı’daki tarihi iskele düzenlemesini bitirdik. Emekliler Evimizle birlikte açılışını yapacağız.

 

 

Mezbahane modernleşerek büyüyecek

 

İFAD ile birlikte mezbahane projesine başladık. İFAD’tan 1 milyon 200 bin TL civarında bir hibe alacağız. Diğer masrafları ise yine Belediyemizden karşılayacağız. Şuanda mezbahanede 20 hayvan kesilebiliyorken bu projenin tamamlanmasıyla bu rakam 60 çıkacak. Yani mezbahane daha da modernleşerek büyüyecek.

 

Yaya köprüsü çalışmaları sürüyor

 

Bodasaki binasıyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Yer tespitleri ve Anıtlar Kuruluyla ilgili çalışmaları şuanda yapıyoruz. 2 tane yaya köprüsüyle ilgili İmar Müdürlüğümüz çalışıyor. Bir tanesi Kemerköprü tarafında olacak. Şuanda yeni açtığımız Vefa Parkı’nda olacak. Bir tanesi de Kaynarca bölgesine geçecek. Bununla ilgili de projeler yapılıyor.

 

Köy Park ihaleye çıkıyor

 

Köy Parkın proje ihalesine daha çıkıyoruz. 60 bin metrekarelik bir alana yapılacak ve bir kültür parkı niteliğinde de olacak. İçinde piknik alanları da bulunacak. İnşallah bunları da gerçekleştirmiş olacağız.

 

İnkumu Mavi Bayrak alabilecek

 

Biliyorsunuz İnkumu’nda kanalizasyon, fosseptikler hep yerlerdeydi. Bunları arıtma haline getirdikten sonra bize yeni gelen bilgiye göre 3 yıldan beri İnkumu denizi kontrol ediliyormuş. Bize resmi kalandan gelen bilgiye göre İnkumu için mavi bayrak alabileceğiz. Daha önce denize girmekte sıkıntı yaşanan, ırmakla kanalizasyonu denize kadar inen, kokudan girilmeyen, her gün 3 tane vidanjörümüzle fosseptiğini çekmeye yetişemediğimiz İnkumu artık yollarıyla, kanalizasyonuyla, aydınlatmalarıyla, deniziyle, kumuyla artık tertemiz hale geldi.

 

“Her şey Bartın’da yaşayan vatandaşlarımız için”

 

Biz verdiğimiz sözleri gücümüzün yettiğince yapmaya çalışıyoruz. Pandemi süreci tabi bizi biraz aksattı. Bizi 5-6 ay gibi bir süre geriye itti. Çalışamama durumunda kaldık. Her alanda Covid-19’la ilgili çalışma yaptık. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulundan gelen tedbirler doğrultusunda da Bartın’da çalışmalar yaptık. Allah’a şükürler olsun Bartın’da Covid’i çok az sıkıntıyla atlatacağız. Şuana kadar sadece 22 bin aracı dezenfekte etmişiz. Bartın sokakları en az 5 sefer yıkayarak dezenfekte ettik. En az 15 sefer de havadan dezenfekte ettik. Çok hareketli bir zaman oldu. İnşallah ikinci dalga bizi vurmaz. Her şey Bartın’da yaşayan vatandaşlarımız için...”

 

 

Akın’ın konuşmasının ardından araçlar kesilen kurban ve edilen dualarla hizmete girdi. Başkan Akın araçlardan birinin şoför mahaline oturarak basın mensuplarına poz verdi.

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın yeni araç
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi