“FETÖ'yle mücadele, millî bir meseledir”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “15 Temmuz darbe girişimi, AK PARTİ iktidarıyla güçlenen Türkiye'yi hazmedemeyen ve Türkiye'nin izlediği politikalar nedeniyle bölgedeki çıkarlarını gerçekleştiremeyen küresel güçlerin desteğiyle TSK içerisindeki FETÖ mensupları tarafından başlatılmış, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde milletimizin tarihî kahramanlığı sayesinde akamete uğratılmış bir darbe girişimidir” dedi.
Bu haber 2020-07-15 14:08:31 eklenmiş ve 317 kez görüntülenmiştir.

 

TBMM Genel Kurulu’nda HDP Grup Önerisi’ne ilişkin olarak AK Parti Grubu adına konuşma yapan Milletvekili Tunç sözlerine, 4 yıl önce gerçekleşen darbe girişiminde vatanımız ve bağımsızlığımız için şehit düşen tüm kahramanlarımızı ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anarak başladı. Tunç sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Karanlık güçler son kozlarını oynadı”

 

“Darbe girişimi sonrası 20 Temmuz’da TBMM tarafından ilan edilen olağanüstü hâl mevzuatı gereğince FETÖ'yle irtibatlı ve iltisaklı olduğu değerlendirilenlerin kamudan ayıklanması süreci başlamış ve suç konusu olan hususlarla ilgili olarak da bağımsız yargı gerekli soruşturma ve kovuşturmaları başlatmıştır. 7 Şubat 2012'de MİT Müsteşarının tutuklanmaya kalkışılması süreciyle başlayan, dershanelerin kapatılmasıyla devam eden, Gezi olaylarıyla farklı bir boyut kazandırılan, 17-25 Aralıkta yargı eliyle darbe girişiminde bulunularak Hükûmetin düşürülmesini amaçlayan, MİT tırlarının durdurulmasıyla dünya kamuoyuna teröre destek veren bir ülke algısı oluşturmayı hedefleyen, terörün azdırılarak toplumda kaos ortamının oluşturulması çabalarıyla devam eden ancak tüm çabalarına rağmen amacını bir türlü gerçekleştiremeyen karanlık güçlerin 15 Temmuz’da son kozlarını oynamalarıyla sonuçlanan uzun bir süreçten bahsediyoruz.

 

“En kararlı tavrı AK parti ve Cumhurbaşkanı gösterdi”

 

Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında elli yıldan fazladır örgütlenerek değişik siyasi liderlerle ve kesimlerle ilişkiler kuran bu örgütle mücadeleyi Recep Tayyip Erdoğan'a kadar göze alabilen hiçbir lider çıkmamıştır. FETÖ'nün yayın organları, televizyonları, en önemli insan devşirme organizasyonu olan okullar ve dershanelerin kapatılması, finans kaynaklarına el konulması, tüm bunlar AK Parti Hükûmetinin büyük mücadelesi sonucunda gerçekleştirilmiştir. Bunlar yapılırken ise gerekli destek bazı siyasi partiler tarafından maalesef verilmemiştir, bu gerçektir, bu açıktır hatta bunları yaparken Hükûmet yanlış yapmakla suçlanabilmiştir. Devlet kurumlarının ve siyasi partilerin FETÖ'yle irtibatlı ve iltisaklı olanlardan arındırılması sürecinde en kararlı tavır AK Parti ve Cumhurbaşkanımız tarafından gösterilmiştir. Hatta bu mücadelede kendisi sert olmakla bile eleştirilmektedir. FETÖ'nün siyasi ayağını yanlış yerde aramamalıyız. Bu hataya düşersek FETÖ'nün 15 Temmuz gecesi gerçekleştirmek istediği amaca hizmet etmiş oluruz, darbecilerin ekmeğine yağ sürmüş oluruz.

 

“FETÖ’nün siyasi hedefi AK Parti ve Cumhurbaşkanımız”

 

AK Parti ve Sayın Cumhurbaşkanımız, FETÖ'nün siyasi hedefidir. 15 Temmuz gecesi, FETÖ'nün suikast timlerini taşıyan helikopterler Marmaris'e hareket etmiştir, Cumhurbaşkanımızın konakladığı yere. Siyasi ayağı aramak istersek aslında FETÖ'nün 15 Temmuz gecesi, ‘Yurtta sulh konseyinin’ bildirisine bakmak gerekir. Bu bildirideki ifadeleri bugüne kadar sürekli tekrarlayanlar aslında FETÖ'nün işini kolaylaştırmaktadır. 15 Temmuz hain darbe girişimine ‘kontrollü darbe’, olağanüstü hâl sürecine ‘20 Temmuz darbesi’ dersek, FETÖ sanıklarının duruşmalardaki, savunmalarındaki sözleriyle aynı söylem birliği içerisine düşmüş olurusunuz. FETÖ'yle mücadele, millî bir meseledir. İktidarıyla, muhalefetiyle ülkemize zarar veren bu örgüt karşısında hep birlik olmalıyız ve bu birlik içerisinde, hukuki süreç içerisinde Meclis olarak birlik ve beraberlik içerisinde bu örgütle mücadele edip, demokrasimizi güçlendirmeliyiz.”

ETİKETLER : Bartın TBMM AK Parti Yılmaz Tunç 15 Temmuz darbe FETÖ HDP
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi