Orman Genel Müdürlüğü’nden ziyaretler…

Orman Genel Müdür Yardımcımız Mehmet Çelik, beraberindeki bir ekip ile Bartın, Ulus, Devrek, Karabük, Safranbolu, Yenice ve Dirgine Orman İşletme Müdürlüklerini ziyaret ederek devam eden silvikültürel çalışmaları ile ilgili eğitim tatbikatı yaptı.
Bu haber 2020-07-12 08:10:14 eklenmiş ve 302 kez görüntülenmiştir.

 

Silvikültür Dairesi Silvikültür Daire Başkanı Kahraman Temür, Silvikültür Daire Başkan Yardımcısı Yılmaz Gün, Gençleştirme Şube Müdürü Serdar Özkan, Silvikültürel Uygulamaların Geliştirilmesi Şube Müdürü Uğur Tüfekçioğlu,Bartın’ın yanı sıra Dirgine, Devrek, Yenice, Karabük, Safranbolu ve Ulus Orman İşletme Müdürlüklerini ziyaret ederek hem ormanlarda sürdürülen silvikültürel çalışmalarını denetledi hem de ormanların gençleştirilme çalışmaları ile ilgili eğitim tatbikatları gerçekleştirdiler.

 

 

Yapılan eğitim tatbikatlarında bölgemizde idare süresi dolan ve gençleştirmeye alınan sahalarda yapılacak çalışmalarla ilgili bilgiler verildi. Kayın ve Karaçam doğal gençleştirmesi, yetişme alanı etüdü, tohumlama, ışık ve boşaltma kesimlerinin zamanı ve gençlik bakımı konularında bilgi verildi.

 

 

Eğitim tatbikatlarında tensil çalışmalarının yanı sıra katılımcılara sıklık bakımı, ilk aralama bakımı, meşcere bakımlarında uygulanacak Silvikültürel müdahale şekilleri konunun uzmanları tarafından teorik ve uygulamalı olarak gösterildi.

ETİKETLER : Bartın Orman Genel Müdürlüğü Bartın Orman Müdürlüğü Mehmet Çelik
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi