Yurtbay: “Bu gemiye sahip çıkmak mecburiyetindeyiz”

Türkiyeyi bir gemiye benzeten Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, bu geminin batması durumunda içindeki herkesin boğulacağını anımsattı ve “Bu gemiye sahip çıkmak mecburiyetindeyiz” dedi.
Bu haber 2018-10-10 15:39:31 eklenmiş ve 406 kez görüntülenmiştir.


Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, AK Parti’nin hükümeti yönetemediğini savundu. Yurtbay, teröre atıfta bulunarak, “16 yıldır iktidarsınız, 16 yıldır bir problemi çözemeyen bir yönetim anlayışı bundan sonra bu problemi çözemez” dedi. Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durumun en önemli nedenlerinin israf ve yolsuzluklar olduğunu öne süren Yurtbay, “AKP yok olmaya doğru gidiyor” dedi. Türkiye’yi bir gemiye benzetirken, bu geminin batması durumunda içindeki herkesin boğulacağını anımsattı ve “Bu gemiye sahip çıkmak mecburiyetindeyiz” dedi.

Saadet Partisi Genel Merkezi, Genişletilmiş İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı’nı yoğun bir katılımla gerçekleştirdi. Toplantıda Saadet Patisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündeme ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Ankara Balgat’ta bulunan Saadet Partisi Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya Bartın’dan İl Başkanı Ünal Yurtbay katıldı.

 

“Hükümet ülkeyi yönetemiyor”

 

İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı hakkında açıklamalarda bulunan Yurtbay; Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğine dikkat çekerken, “Artık görüldü ki bu hükümet ülkeyi yönetemiyor. Hangi sahada bir problem çıksa kendi kabahatleri yok, kabahat hep başkasının oluyor. Ama ardından ise problem çözmek yerine hey heyleniyorlar. Tepkiyi biz de gösteriyoruz” dedi. Hükümetin üzerine düşenin, tepki göstermek değil tedbir almak ve problemleri çözmek olduğunu savunan Yurtbay, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Bundan sonra da çözemez”

 

“Yine yüreğimizi dağlayan bir hadise yaşandı. 8 tane şehit verdik. Hükümetin cevabı ne oldu; 100 misliyle cevap vereceğiz. Kimi öldüreceksiniz? Israrla söyledik, terör sadece silahla çözülmez. Terörün birçok boyutu vardır. Sosyal boyutu, ekonomik boyutu, psikolojik boyutu var. Ama bugün içine sürüklendiğimiz durumda en önemlisi dış politika boyutu var. Terör artık mevzi bir hadise değil, dünyanın her tarafında var. Ve bu terörü başta ABD olmak üzere bazı devletler özellikle finanse ediyor, alenen eğitiyor, siyaseten arkalarında duruyor, biz buna şahidiz. Hükümet de şahit. Şimdi bu tedbirleri alamayacaksınız, almayacaksınız, arkasından öç almak için rakamlar ifade edeceksiniz. Bu kimsenin yüreğine su serpmiyor. Allah rızası için bir kere de yönetme şuuruyla hareket edin. Kaç kere öç almak için laf ettiniz. 16 yıldır iktidarsınız, 16 yıldır bir problemi çözemeyen bir yönetim anlayışı bundan sonra bu problemi çözemez.

 

En büyük problemler israf ve yolsuzluk

 

Türkiye’nin en büyük iki problemi israf ve yolsuzluktur. İsraf ve yolsuzluk ortadan kaldırılsın, ülkede en az nakit olarak 50-60 milyarın üzerinde bir kaynak doğar. Hükümet hala lüks araçları kiralamaktan vazgeçmiyor. Arabaları sene başında kiralamış, sene sonuna kadar bin, ondan sonra o arabaları kiraladığın müesseseye iade et. Bunu yapmıyorlar. O arabalar ortalıkta gözükmesin diye garajda tutuluyor. Yeni araba kiralanıyor. Hem eskisinin taksitini ödeniyor hem de yenisinin. Biz defalarca söyledik, ‘bu israftır’ dedik. Renault’a binmek, Megane’a binmek, Mercedes’i de garaja koymak israftan kaçınmak değildir. Aslında israfı artırmaktır.

 

“AKP yok olmaya doğru gidiyor”

 

Aslında AK Parti de adalete muhtaç. Adalet mekanizmasını ellerine geçirince adaleti kendileri sağlamaya çalışıyorlar. Sizin adaletinizde size karşı laf söyleyenlere merhamet yok. Eşitlik yok, tahammül yok. Bütün gücü ellerine geçirince, birdenbire ne adalet, ne liyakat, ne istişare ne de eşitlik bunların hiçbiri ortada kalmadı. Yani kısaca Adalet ve Kalkınma Partisi kendi içeriğini tamamen boşalttı. Yok olmaya doğru gidiyor, bunu da görüyor, durumdan vazife çıkarabilmek için ‘ben gidiyorum amma benimle beraber Türkiye de gider ha’ diye de ikaz ediyor. Hayır, siz gidiyorsunuz ama Türkiye yerli yerinde duruyor.

 

“Kendilerini emniyette sanmasınlar”

 

Gemi battı mı suçlu da suçsuz da beraber boğulur. Biz aynı geminin içindeyiz. Kaptan köşkünde oturanlar en yukarda oturdukları için kendilerini emniyette sanmasınlar. Gemi battığı zaman herkes gider. Bu gemi bizim, bu gemiye sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. Bu gemi yüzecek. Bunun yüzebilmesi için artık farklı bir anlayışa ihtiyaç var. Patinaj yapıyorlar, özeleştiride bulunamıyorlar, yanlışlarını göremiyorlar. Bunu düzeltecek olan Saadet Partisi kadrolarıdır. Bu ülke Saadet Partisi’ni bekliyor. Önümüzdeki seçimler inananların gözünün açılmasına vesile olacak seçimlerdir. Mahalli seçimlerde biz bir varlık göstermek mecburiyetindeyiz. Bu bizim bundan sonraki seçimlerimize de işaret edecektir. Bütün gücümüzle en iyi neticeyi almak için çaba sarf edeceğiz.”

ETİKETLER : Bartın Ankara Saadet Partisi AK Parti Ünal Yurtbay
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım