“Esnaf nakdi destek bekliyor”

Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Barış Özkan, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) pandemisi sürecinde uzun süre işyerleri kapalı kalan, yeni normal dönemde faaliyete geçse de iş hacminde eski günleri mumla arayan esnaf ve sanatkarların nakdi desteğe ihtiyaç duyduğunu söyledi. Özkan, “Kazancı yarı yarıya düşen esnaf bayramı rahat geçirmeli. Esnaf ve sanatkârın pandemideki yaraları sarılmalı, yeniden ayağa kalkıp canlanmaları sağlanmalı. Çünkü, esnafın canlanması ekonominin canlanması demek” dedi.
Bu haber 2020-07-11 11:42:20 eklenmiş ve 690 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Pandemi sürecinde “yeni normal” olarak adlandırılan ve pek çok önlemin kaldırıldığı dönem başlayalı ciddi bir süre geçmesine rağmen Covid-19 nedeniyle uzunca bir süre işletmeleri kapalı olan esnaf ve sanatkarların hala ciddi sıkıntılar yaşadığına dikkat çeken Barış Özkan, vergi ve esnaf sicil kaydı bulunan ve fiilen son 3 yıl içinde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkârlara pandemi sürecindeki yaralarını sarabilmeleri için doğrudan nakit desteği sağlanması gerektiğini söyledi. Özkan, düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:


“Esnaf ne kirasını dahi ödeyemiyor”

 

“Pandemiden dolayı uzun süre iş yerleri kapalı olan, daha sonra ise salgının süre gelen etkilerinden kaynaklı olarak müşteri yoğunluğu ve iş hacmi daralan esnafımız kirasını, vergilerini ve borçlarını ödeyemiyor. Hijyen şartlarına uyup gerekli tüm tedbirler ile işinin başında duran esnafımızın yeniden ayağa kalkabilmesi için karşılıksız nakit desteği verilmeli. İş yerleri kapalı olan ve açıldıktan sonra da belli kurallar neticesinde kazancı yarı yarıya azalan esnafımızın önümüzdeki kurban bayramını rahat geçirmesi için gerekli nakdi yardım yapılmalı. Esnaf ve sanatkârlarımızın pandemi sürecindeki yaraları vakit kaybedilmeden sarılmalı. Ekonominin barometresi olan esnafa verilecek her türlü destek piyasaya olumlu yansıyarak hem esnafı hem de ekonomiyi canlandırır.” 

ETİKETLER : Bartın Bartın Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Barış Özkan nakdi destek
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi