“16 yıldır kaderine terk edilmiş halde duruyor!”

Yeniden Refah Partisi Bartın Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Ayhan Akgül, Bartın Mevren bölgesinde yer alan, iddialara göre 16 yıldır kaderine terk edilmiş halde duran bina ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Bu haber 2020-07-11 11:37:28 eklenmiş ve 238 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Vatandaşa verilen sözlerin ve vaatlerin ne zaman tutulacağını soran Akgül, bu mağduriyetinde bir an önce giderilmesi gerektiğinin altını çizdi. Akgül, açıklamasında şunları kaydetti:

“2000 yılların başında ihaleye çıkan, dönemin MHP'nin başlattığı, ardından AKP'nin onların başlattığını biz yapmayız dediği kaderine terk edilmiş bir bina... 5 muhtarlık olarak 5 köyü (Kocaköy, İnciğez, Çanakçılar, Şükürler ve Yukarsal) ve birçok mahallesi olan 2000 üzerinde nüfusa olan, çoğu kişinin Mevren bölgesi diye bildiği bir yer. Amasra ilçesine 22 km uzaklıkta, Bartın iline 23 km uzaklıkta. Burada ilkokul ve ortaokul diğer köylerden taşımalı eğitim yapılarak devam ediyor... Bu bina yapılmadan önce bir hayırsever vatandaşın aynı köy içinde boş dairesinin geçici olarak halkın sağlık hizmeti için sağlık ocağı olarak kullanılması yönünde tahsis etti.. Burada 1 doktor, 1 hemşire, 1 ebe ve 1 sağlık memuru vardı, birde burası için tahsis edilen ambulans aracı vardı. Ama ambulans aracı aşağıda gördüğünüz bina bitmediği için sağlık il müdürlüğünden gönderilmedi. Zaman içinde köyde ki sağlık ocağı hizmeti Kayadibi Sağlık Merkezi’ne kaydırıldı. Burası 10 km uzaklıkta, halkın araçsız gidip gelmesi neredeyse imkânsız.

Bizlerin de öncülüğünü yaptığımız dernek aracılığıyla bu bina hakkında ve bu bölgeye acilen sağlık ocağı olması yönünde girişimler de bulunduk. Sadece bu değil grup yollarının yapılması ve bu bölgeye kapalı spor salonu kazandırılması yönünde söz aldık. Sizlerin birçoğunun da şahitlik ettiği İstanbul da ki Bartınlılar gecesinde ve TBMM'de makamında O dönemin beş muhtarı ile sayın vekilimiz Yılmaz Tunç beyi makamında ziyaret ettik. Sayın vekilimiz Yılmaz Tunç beye buradan soruyorum bu sözleri unuttunuz mu? Buradaki vatandaşlara verdiğiniz vaat ve sözler ne zaman yerine gelecek? Bu mağduriyet ne zaman bitecek?”

ETİKETLER : Bartın Yeniden Refah Partisi Ayhan Akgül Mevren
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi