İhalesi 16 Temmuz’da yapılacak!

Bartın Gündüzlü Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi hizmet binası iç mekânında 39 kalem inşaat imalatları, 61 kalem elektrik tesisatı ve 20 kalem mekanik tesisat yapım işinin ihalesi, 16 Temmuz 2020 tarihinde, Bartın Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde gerçekleştirilecek.
Bu haber 2020-07-08 13:37:29 eklenmiş ve 448 kez görüntülenmiştir.

 

Konuya ilişkin olarak yazılı bir açıklama yapan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Gündüzlü Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi hizmet binası iç mekânındaki imalatların yapımı tamamlanması sonrasında binanın hizmete gireceğini belirtirken şunları söyledi:

 

 

“18 yaş ve üzeri engelli bireylere yönelik gündelik yaşam becerileri kazandırma, kaliteli zaman geçirme ve atölye çalışmalarıyla el yeteneklerinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla kurulan Gündüzlü Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nin, Bartın’da da açılmasına dair bakanlık onayının ardından İl Özel İdaremize ait Ağdacı mahallesindeki bina tahsis edildi. Ardından da onarım çalışmaları başladı. Merkez, Bartın’daki engellilerimizin yaşam kalitesini artırmaya yönelik önemli hizmetlerin verilmesini sağlayacak. Engelli bireyler ve ailelerinin sosyal, psikolojik ve sağlık ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik rehberlik ve danışmanlık hizmeti verecek olan Merkez’de engelli bireylerin ailelerinin gün içinde rahatlatılması, kendilerine zaman ayırmalarının sağlanması ve engelli bireyin daha uzun süre (mümkün ise gün boyu) kuruluş hizmetlerinden yararlandırılması amaçlanıyor. Engelli bireylerin gündelik hayatta temel ihtiyaçlarını refakatçi desteği olmadan kendilerinin karşılamasına yönelik temel becerilerin kazandırılmasına yönelik çalışmalar da bu Merkez’de yapılacak.”

ETİKETLER : Bartın AK Parti Yılmaz Tunç Gündüzlü Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi