Bankoğlu, HEMA’daki madencilerin Meclis’teki sesi oldu

Cumhuriyet Halk partisi (CHP) Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, Amasra’da faaliyet gösteren Hattat Enerji ve Maden (HEMA) Ticaret Anonim Şirketi’nde işten çıkartılan madencilerin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) sesi oldu.
Bu haber 2018-10-10 14:57:37 eklenmiş ve 279 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

İşçilerin yaşadığı mağduriyeti Genel Kurul’da gündeme ve hem ilgili şirketten hem de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan işçilerin alacaklarının ödeneceğine ilişkin sözlerini tutmalarını isteyen Bankoğlu, “Emekçi kardeşlerimizin sesi olmak için hem sahada hem de yüce Meclisimizin huzurunda çalışmaya devam edeceğim” dedi.

Bankoğlu, Salı günü,  CHP Ankara Milletvekili Levent Gök’ün başkanlık ettiği TBMM Genel Kurulu’nda, söz alarak HEMA’da işten çıkartılan 209 madenci ile ilgili konu hakkında milletvekillerini bilgilendirdi.

HEMA Anonim Şirketi’ne bağlı Amasra Maden İşletmesi’nde çalışan 209 işçinin 21 Eylül 2018 tarihinde işten çıkartıldığını anımsatan CHP Milletvekili Bankoğlu, şunları söyledi:
“İşçiler, yasal hakları olan kıdem ve ihbar tazminatlarını 51 günlük ücretlerini ve bayram ikramiyelerini bugün itibari ile elde edememişlerdir. Bu sebeple benim de bizzat ziyaret ettiğim Bülent ve Serdar kardeşlerim, yaklaşık 55 metre yükseklikteki kulede 5 gündür eylem yapmaktadırlar. Diğer işçi kardeşlerimiz de aşağıdan onlara destek olmaktadır. Buradan hem sözkonusu şirkete hem de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na sorunun çözümü için vermiş oldukları sözü tutmaları için tekrar çağrıda bulunuyorum. Ve yüce Meclisimizin huzurunda bir kez daha emekçi kardeşlerimizin sesi olmak için hem sahada hem de yüce Meclisimizin huzurunda çalışmaya devam edeceğimi bir kez daha tekrar ediyorum.”

 

ETİKETLER : Bartın Amasra TBMM Hattat Holding HEMA Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı CHP Aysu Bankoğlu
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım