Yer tahsisi yapıldı

İl Genel Meclisi, Temmuz Ayı Toplantılarının 2.birleşiminde bir sosyal projeye daha imza attı.
Bu haber 2020-07-04 10:21:58 eklenmiş ve 275 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Bartın İl Genel Meclisi, Temmuz ayı gündeminde yer alan konuları görüşmek üzere 2. kez toplandı. Toplantıda Özel İdaresi’ne ait Kozcağız Aile Sağlığı Merkezi’nin “Sosyal Yardımlaşma Vakfının Güçlü Kadınlar Diyarı Bartın Projesi” kapsamında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne tahsis talebi komisyonlardan gelen rapor doğrultusunda yeniden görüşüldü.

Tahsis talebinin oy birliğiyle kabul edilirken İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, projenin gelişme süreciyle ilgili de açıklamalarda bulundu.

 

 

Bartın İl Özel İdaresi’nin de ortağı olduğu proje ile ilgili Dursun,“Türkiye-Japonya Parlamentolar arası Dostluk Grubuna Başkanlık eden Milletvekilimiz Sayın Yılmaz Tunç’un girişimleriyle Japonya Büyükelçiliğince yürütülen ‘Japonya Yerel Projelere Hibe Programı’ kapsamında ‘Bilinçli ve Güçlü Kadınlar Diyarı Bartın’ Projesine Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından yapılacak Kadın Mesleki Eğitim Merkezi için Japonya’dan 89 bin dolarlık hibe desteğinin alınmasını sağladı. Bunun yanında Özel İdaremiz de böylesine önemli bir projeye 95 bin TL öz kaynağından kullanacağı ödenek ile proje ortağı olacak. Bu nedenle Kozcağız Eski Aile Sağlığı Merkezi binamızı projenin Sosyal Yardımlaşma vakfına ayni hak tesisi yöntemiyle tahsis edildi. Yine proje ortağı olmamız nedeniyle de mevcut proje 2020 Mali Yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programına alındı. Özellikle dezavantajlı kadın grubuna hitap edecek olan bu projenin hayata geçirilmesinde çok önemli katkıları olan başta Milletvekilimiz Sayın Yılmaz Tunç'a yine projenin hayata geçirilmesine katkı sağlayan Bartın Valimiz Sayın Sinan Güner’e şahsım ve meclisimiz adına teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

ETİKETLER : Bartın Bartın İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Kenan Dursun
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi