Yangın mağduru aile için yardım kampanyası

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bartın Merkez İlçe Başkanlığı, Akağaç Köyü’nde evi yanan bir aileye yeni bir yuva kazandırabilmek için yardım kampanyası başlattı.
Bu haber 2020-07-01 16:36:58 eklenmiş ve 7912 kez görüntülenmiştir.

 

Hatırlanacağı üzere, 21 Haziran Pazar günü, Y.U. adlı vatandaşın Akağaç Köyü Aşağı Mahalle'deki evinde çocukları da içindeyken yangın çıkmıştı. Vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine gelen itfaiye, köylülerin de yardımı ile yangını uzun uğraşlar sonrasında söndürürken ev kullanılamaz hale gelmiş, tek teselli ise yangında hiç kimsenin burnunun dahi kanamaması olmuştu.

Y.U ve ailesine yardım eli uzatan CHP Bartın Merkez İlçe Başkanlığı, bir yardım kampanyası organize etti ve bunu sosyal medya hesapları aracılığıyla tüm üyelerine duyurdu. “Başkanlığımızın yürüttüğü bu yardım kampanyasını, CHP İl ve İlçe Örgütleri olarak, elimizden gelen her türlü yardım ve destekte bulunmak için yola çıktık” denilen paylaşımda zor durumda kalan aileye ulaştırılmak üzere; maddi bağış da dahil her türlü ev eşyası ve inşaat malzemesine ihtiyaç duyulduğu belirtilerek tüm üyelerden kampanyaya destek vermeleri istendi. CHP Bartın İl Başkanlığı, yardımda bulunmak isteyen hayırseverlerin 0505 4036773 nolu telefon aracılığıyla bağlantıya geçmelerini talep etti.

ETİKETLER : Bartın Akağaç Köyü yangın CHP Bartın Merkez İlçe
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›