Başkan, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı kutladı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı. Başkan Akın mesajında, kabotaj hakkının önemine ve denizcilik sektörünün önemine değindi.
Bu haber 2020-07-01 15:27:26 eklenmiş ve 470 kez görüntülenmiştir.

 

Kabotaj hakkının elde edilişini kutlamak amacıyla her yıl 1Temmuz tarihinde çeşitli etkinliklerle kutlanan Kabotaj Bayramı’nın önemli bir hak ve ayrıcalık olduğunu vurgulayan Başkan Akın, mesajında şunladı dile getirdi:

“Türk kara sularında Türk bayraklı gemilere deniz ticareti yapma hakkının verilmesi nedeniyle ilan edilen Kabotaj Bayramı, ülkemizde giderek gelişen deniz ticareti açısından büyük önem taşımaktadır. Kabotaj Kanunu ile tanınan hak ve ayrıcalıktan yalnızca vatandaşlarımızın yararlanması milli ekonomiye büyük katkı sağlayacağından, devletler yabancı bandıralı gemilere kabotaj yasağı koyma yoluna gitmişlerdir. 1926 yılında yürürlüğe giren kabotaj hakkıyla, üç tarafı denizlerle çevrili, Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan, dünyanın gözbebeği konumundaki ülkemizde, kendi karasularımızda egemenliğimizin ilan edilmesi ile denizcilik sektörünün hızlı bir gelişme sürecine girmesine olanak sağlamıştır. Denizin insanlığa sunduğu imkânlardan yararlanan, liman kenti olan Bartın’ımızda denizcilik sektörünün daha da gelişmesini arzu ediyor, gemi işletmeciliğinin desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu önemli gün vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi bir kez daha minnet ve saygıyla anarken, denizcilik sektörünün gelişmesine emeği geçenlere ve tüm denizcilerimize başarılar diliyorum. Halkımızın ve denizcilik sektöründe faaliyet gösteren herkesin 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı kutluyorum.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın Denizcilik ve Kabotaj Bayramı
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi