Üretim alanlarına şehitlerimizin adları verildi

Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) Gençlik Kolları’nın “Topraktan Tabağa” projesine kapsamında, ilimizde de üretim alanlarına şehitlerimizin isimleri verildi.
Bu haber 2020-06-30 15:47:29 eklenmiş ve 271 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Ülke genelinde genç aşçıları buluşturan TAŞPAKON Gençlik Kolları tarafından 25 Ocak 2020 tarihinde başlatılan “Topraktan Tabağa” adlı projeye Bartın’dan da destek geldi. Bartın’da projeye dahil edilen Devrendağzı’nda Ali İhsan Aydın’a ait bir seraya Şehit Sahil Güvenlik Astsubay Kıdemli Üstçavuş Hakan Karataş’ın, Gömü köyündeki kestane balı ve arı üretim tesisine Şehit Jandarma Uzman Çavuş Furkan Yılmaz’ın adı verildi.

TAŞPAKON As Başkanı Hüdaverdi Akgün ile Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun’un da destek verdiği proje kapsamında ilimizde gerçekleştirilen programa İstanbul, Ankara ve Antalyalı genç aşçılar da katıldı.

 

 

Konfederasyonun Bartın Gençlik Kolları İl Başkanı Selimcan Artar da yaptığı açıklamada, faaliyetlerine dikkat çekmek ve vatanı can veren şehitlerimizin isimlerini ve anılarını yaşatmaya çalıştıklarını belirtti.

Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun ile TAŞPAKON As Başkanı Hüdaverdi Akgün, yeni projelerde gençlere destek olmaya devam edeceklerini söyledi.

 

 

TAŞPAKON Gençlik Kolları’nın, yerli tarımı kalkındırmak, mutfak ile tarımsal üretimi birleştirmek amacıyla 81 ilde gerçekleştirdiği proje kapsamında organik olarak yetiştirilen ürünler, aşçılık eğitimi verilen lise ve üniversitelerde de kullanılacak.

 

ETİKETLER : Bartın Ulus TAŞPAKON Topraktan tabağa Hüdaverdi Akgün
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi