Belediye Meclisi’nde gündem yoğun

Bartın Belediye Meclisi’ni Temmuz ayında da oldukça yoğun bir gündem bekliyor.
Bu haber 2020-06-27 13:16:20 eklenmiş ve 591 kez görüntülenmiştir.

 

 

EREN SARIKAYA

Bartın Belediye Meclisi’ni Temmuz ayında da oldukça yoğun bir gündem bekliyor. Meclis’in 2 Temmuz’daki toplantısında, “Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, “2019 Mali Yılı Bütçe Kesin Hesabı ve Yönetim Dönemi Hesabı” ile “şehrimizin muhtelif yerlerinde bulunan ilan ve reklam materyallerinin gelir tarifelerinin yeniden belirlenmesi talebi” ve Trafik ve Muhtelif İşler Komisyonuna havale edilen, “zincir süpermarketlerin ruhsatlandırılması” ile ilgili konularında bulunduğu 20 madde ayrıntılarıyla ele alınarak karara bağlanacak.

Bartın Belediye Meclisi, 2 Temmuz 2020 Perşembe günü, Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında, Temmuz ayı olağan toplantısını gerçekleştirecek. Saat 16.00’da başlayacak olan toplantının gündeminde 20 madde bulunuyor. Meclis’in karara bağlamaya çalışacağı gündemindeki konular şöyle:

 

Sosyal denge tazminatı

 

“Belediyede görev yapan memur ve sözleşmeli personele ödenecek sosyal denge tazminatı hakkında yeniden belirlenecek oran üzerinden yeni bir sözleşme yapılabilmesi için Belediye Başkanı’na yetki verilmesi talebi.

Milli Savunma Bakanlığı adına Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bağlısı Karadeniz Bölge Komutanlığı ile Bartın Belediyesi arasında yapılması istenilen protokolün incelenerek imzalanması için Belediye Başkanı Cemal Akın’a yetki verilmesi talebi.

 

4 adet yeni araç alımı

 

1 adet binek otomobil, 1 adet kamyonet, 1 adet çift kabin pikap ve 1 adet küçük yol süpürme aracı alınması talebi.

 

Liman için yeni Uygulama Yönetmeliği

 

Bartın Limanı Uygulama Yönetmeliği’nin iptal edilerek yeniden düzenlenen yönetmeliğin ve yükleme-boşaltma protokolünün kabulü talebi.

 

2019 Mali Yılı Bütçe Kesin Hesabı

 

Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, 2019 Mali Yılı Bütçe Kesin Hesabı ve Yönetim Dönemi Hesabının görüşülmesi.

 

İlan ve reklam tarifeleri belirlenecek

 

Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Şehrimizin muhtelif yerlerinde bulunan ilan ve reklam materyallerinin gelir tarifelerinin belirlenmesi talebinin görüşülmesi.

 

Zincir marketlerin yeni şube talebi

 

Trafik ve Muhtelif İşler Komisyonuna havale edilen, Zincir Süpermarketlerin ruhsatlandırılması ile ilgili konunun görüşülmesi.

 

Arsa satışları ve Maliye’ye bedelsiz devir

 

Mülkiyeti Bartın Belediyesi’nde olan 5’i Esentepe, 1’i Karaköy, 1’i Demirciler, 1’i Tuna ve 1’i de Gölbucağı Mahallesi’ndeki toplam 9 parselin satışı talebi.

Kırtepe Mahallesinde mülkiyeti Bartın Belediyesi’ne ait tapuda 155 ada, 2 parsel nolu taşınmazın bedelsiz olarak Maliye Hazinesi’ne devri talebi.

 

İmar Planı değişiklik talepleri

 

Kutlubeyyazıcılar Köyü, Arap Yakası Mevkii, tapuda 125 ada, 273, 274 ve 275 parsel no.lu taşınmazlar üzerine hazırlanan Nazım İmar Planı Değişikliği-İlavesi ve Uygulama İmar Planı Değişikliği-İlavesi onayı talebi.

Dallıca Köyü, tapuda 117 ada, 1 ve 4 parsel no.lu taşınmazları kapsayan alanda Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan Nazım İmar Planı Değişikliği ve Uygulama İmar Planı Değişikliği onayı talebi.

Dallıca Köyü, tapuda 136 ada, 31, 32, 33, 34, 35 ve 36 parsel no.lu taşınmazları kapsayan alanda Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan Nazım İmar Planı Değişikliği ve Uygulama İmar Planı Değişikliği onayı talebi.

 

Taşınmazlarda plan değişikliği talebi

 

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Şiremirçavuş Mahallesi, tapuda 1312 ada, 4, 5 ve 10 parsel nolu taşınmazlardaki plan değişikliğine ilişkin bilirkişi raporunun görüşülmesi.

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, 1/1000 Ölçekli Revizyon-Uygulama İmar Planı Konut Alanları hakkındaki konunun görüşülmesi.”

ETİKETLER : belediye meclis gündem
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›