“Evrakta sahtecilik” şüphesi iş akdini feshettirdi!

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Belediyesi’nde çalışan bir muhasebe personeli hakkında “evrakta sahtecilik” şüphesiyle Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduklarını ve personelin iş akdinin feshedildiğini söyledi.
Bu haber 2020-06-23 10:36:07 eklenmiş ve 510 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Bartın Dijital TV’ye önemli açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Akın, iş akdini feshettikleri personel ve buna neden olan olaya ilişkin şunları söyledi:


‘Faturalarda oynandı’ iddiası

 

“Olay Muhasebe Müdürlüğümüzde gerçekleşti. Muhasebe Müdürlüğümüzden gelen bilgiler ve resmi kaynaklardan aldığımız bir bilgiler doğrultusunda resmi olarak Başsavcılıkla görüştük. Birkaç fatura üzerinde sanki oynandığı yönünde bir iddiada bulunuldu. Hemen bunun bilgi ve belgelerini hazırladık ve başvurusunu yaptık. Tabi bir araştırma süreci olacak.

 

“Belediyenin malını yedirtmem ve yemem”

 

Belediyede en ufak bir şey olduğunda ben gereğini yaparım. Belediyenin malını yetirtmem ve yemem. Bana birkaç evrakla ile ilgili bilgi geldi. Bu bilgi geldikten sonra hemen gereğini yaptık. Anında başsavcılığa bildirdik. Anında iş akdini feshettik. Bizzat benim imzayla bilgiler ve belgelerle başsavcılığına sevkini yaptık. Bundan sonra iş adli makamlardadır. Bilir kişiler gelecektir bakacaktır. Doğru mudur, yanlış mıdır bunun açıklaması yapılacaktır ve bunun gereği yapılacaktır. Suçsuzsa da gereği yapılacaktır.

 

“Bartın’ın hakkını koruyacağız”

 

Bartın Belediyesi en küçük şüpheye bile fırsat vermiyor. 5 parmağın beşi düz değil. Belediye çok sayıda çalışanımız var. Hepsinden şüphe etmek mümkün değil. Ama böyle bir şey varsa gereği yapılacaktır. Biz Bartın’ın hakkını koruyacağız.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi evrakta sahtecilik Cemal Akın
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi