Hema Grubu’ndan 10 yıl vadeli dev yapılandırma

Bartın ili Amasra ilçesi Gömü ve Tarlaağzı köyleri sınırlarında da büyük yatırımları olan Hattat Holding bünyesinde bulunan, HEMA Grubu, Çerkezköy yerleşkesinde kurulu üretim tesislerinde kapasite artırımı, modernizasyon ve re-organizasyon amaçlı kullanılmak üzere 400 milyon Avro re-finansman kredisi için, 16’sı yurt içinden 6’sı Credit Suisse ve konsorsiyumuna ait olmak üzere toplam 22 banka ve finansal kuruluş ile 10 yıllık vade üzerinde anlaşarak başarılı bir şekilde yapılandırdı.
Bu haber 2020-06-23 10:19:46 eklenmiş ve 679 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Temelleri 1972 yılında atılan HEMA Endüstri, yıllık cirosunun yüzde 80’ini ihracattan elde eden, 4 bin kişiye istihdam sağlayarak ülke ekonomisine çok önemli katkılar yapan Türkiye’nin en önemli otomotiv alt sistem üreticilerinden biri konumunda. HEMA Endüstri, traktör üreticisi Hattat Traktör ve HEMA Exim Grup şirketlerinin Çerkezköy yerleşkesinde kurulu üretim tesislerinde kapasite artırımı, modernizasyon ve re-organizasyon amaçlı kullanılmak üzere Türk ve yabancı bankalardan tesis etmiş olduğu kredileri, AK Parti hükümeti tarafından çıkartılan “Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçevesi” kapsamında Denizbank A.Ş.’nin liderliğinde 10 yıl vade ile başarılı bir şekilde yapılandırdı.

 

 

Konuya ilişkin olarak Hattat Holding bünyesindeki HEMA Endüstri A.Ş. tarafından yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:
“Böylelikle HEMA Endüstri’nin kısa ve orta vadeli finansal yükümlülükleri uzun vadeye yayılarak kaynaklarının üretim ve verimlilik artışında kullanabilmesinin önü açılmış oldu. Grubun Türk Eximbank’a olan ihracat taahhütlü kredileri de yapılandırma kapsamında kapanarak bankalar konsorsiyumuna devrolması kararlaştırıldı. Konuyu tüm müşteri, tedarikçi ve diğer paydaşlarımıza duyurur bu başarılı yapılandırmada emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”

ETİKETLER : Bartın İstanbul Çerkezköy Hattat Holding HEMA Grup
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi