Çocuklarımızın geleceği için evlerdeyiz!

20 Haziran Cumartesi günü yapılacak olan LGS ve 27-28 Haziran tarihlerinde yapılacak olan YKS için ülke genelinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Bu tarihlerde herkese düşen görev, çocuklarımızın geleceği için çok önemli olan sınav saatlerinde mecbur olmadıkça evde kalmak.
Bu haber 2020-06-19 14:16:40 eklenmiş ve 455 kez görüntülenmiştir.

 

Daha önce yeni tip Koronavirüs pandemisinden korunmak amacıyla çoğunlukla belli illerde Ramazan Bayramı’nda ise ülke genelinde uygulanan sokağa çıkma yasağı, çocuklarımızın geleceğinin belirleneceği Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) nedeniyle 81 ilde bu kez belli saatler arasında hayata geçirilecek.

 

 

İçişleri Bakanlığı, bu kapsamda 81 il valiliğine bir genelge gönderdi. Bartın İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi de, Vali Sinan Güner başkanlığında olağanüstü toplanarak genelge ile getirilen sokağa çıkma kısıtlamalarını karara bağladı. Buna göre; 20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacak olan LGS nedeniyle 09.00 - 15.00 saatleri arasında, istisnalar hariç olmak üzere, tüm yurtta olduğu gibi Bartın’da da sokağa çıkmak yasak olacak.

 

 

Gelecek hafta sonunda yapılacak olan YKS öncesi ve sonrasında oluşabilecek yoğunluğu ve Covid-19 bulaşma riskini azaltmanın yanı sıra sınavın sorunsuz bir şekilde yapılmasını temin etmek amacıyla da; 27 Haziran Cumartesi günü 09.30 - 15.00 saatleri, 28 Haziran Pazar günü ise 09.30 - 18.30 saatleri arasında, istisnalar hariç olmak üzere 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak

Gerek LGS gerekse YKS sınavlarına girecek adayların sınav binasına ulaşımlarının toplu taşıma ile sağlanması halinde kendilerinin yanı sıra bir yakını, özel araçlarla gelinmesi halinde ise araç sürücüsü ile birlikte iki yakını sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olmayacak.

Söz konusu sokağa çıkma kısıtlamaları yolunca fırın, bakkal, market gibi temel ihtiyaçların karşılanabileceği işletmeler faaliyetlerini sürdürebilecek. 

ETİKETLER : Bartın İçişleri Bakanlığı LGS YKS Bartın İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi