Yatırımın gözde sektörü değişmedi: Emlak

Konut faizlerindeki düşüş emlak sektörünü hareketlendirdi. Geçmişte olduğu gibi birikimlerini yatırıma dönüştürmek isteyenlerin adresi yine emlak sektörü oldu. Bartın’da emlak sektörünün nabzını tutan Yıldırım Emlak’ın sahibi Murat Yıldırım, bayram öncesindeki öngörülerinin yüzde 100 isabet sağladığını ifade ederken, vatandaşları faiz oranlarının da düşmesiyle “fırsat dönemi” olarak nitelendirdiği bu günlerde konut sahibi olmaya davet etti.
Bu haber 2020-06-18 10:54:58 eklenmiş ve 835 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Sağlığın yanı sıra ekonomiyi de ciddi şekilde olumsuz etkileyen yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınında yeni normal olarak adlandırılan dönemle birlikte hareketlenen piyasalara emlak sektörü de katıldı. Konut faizlerindeki düşüşle beraber geçmişte olduğu gibi birikimlerini yatırıma dönüştürmek isteyenlerin en güvenilir adres olarak gördükleri sektör yine emlak sektörü oldu. Bartın’da emlak sektörünün nabzını tutan Yıldırım Emlak firmasının sahibi Murat Yıldırım bayram öncesindeki öngörülerinin yüzde 100 isabet sağladığını ifade ederken vatandaşların fırsat dönemini çok iyi değerlendirmeleri gerektiğini belirtip imkanı olan herkesi konut sahibi olmaya davet etti.

 

“Öngörülerimiz tuttu”

 

Emlak sektöründe yaşanan hareketliliğin tüm sektörlere adeta can suyu olacağını savunan Yıldırım, şunları söyledi:
“Koronavirüs salgını sadece ülkemizi değil dünyayı etkileyen bir salgın oldu. Ülkemizde erken alınan tedbirler ve kararlı uygulamalar normalleşme sürecinin hızla başlamasına vesile oldu. Normalleşme süreciyle birlikte bankaların emlak sektörü için sunduğu kredi faizlerindeki net düşüşler sektörü yeniden şahlandırdı. Bu şahlanış birçok sektöre yeniden can suyu olacak. Ramazan Bayramı öncesinde yaptığımız açıklamada emlak sektörünün çok kısa sürede yeniden eski günlerine döneceğini söylemiştik. O günlerdeki öngörülerimizin bugün yüzde 100 isabetle doğrulanmış olmasına çok mutlu olduk.

 

“Ekonomiye güven var”

 

Kredi faizlerindeki düşüşlerle birlikte insanlarımızın emlak sektörüne olan ilgileri ülke ekonomisine duyulan güveni de ortaya koydu. Ülkemiz Koronavirüs salgınına karşı her anlamda güçlü bir duruş sergiledi. Sağlık alanında verilen mücadeleden ekonomik alanda verilen mücadeleye kadar tüm adımlar halkımız tarafından takdirle karşılandı. Dış ve iç politikada çok iyi iş çıkaran Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve ekibi ülkemizi büyütmeye devam ediyor. Salgın sürecinin ardından normalleşme sürecine girdiğimiz şu günlerde emlak sektöründe ki bu şahlanışta gerçek anlamda ülkemiz ekonomisine olan güvenin de bir simgesidir.

 

“Fırsat kaçırılmamalı”

 

Ekonomideki dengeyle birlikte konut kredilerinde düşen faiz oranları yatırımcılar ve yatırım yapmak isteyenler için adeta bir fırsat dönemidir diyebiliriz. Geriye dönüp bakıldığında konuta yani emlak sektörüne yatırım yapmış olan tüm vatandaşlarımızın büyük oranlarda kar elde ettiğini görüyoruz. Altını çizerek ifade edebiliriz ki bu durum, bu gelenek bozulmayacak. Emlak sektörüne yatırım yapan herkesi yine çok karlı bir gelecek bekliyor olacak. Örnek olarak belirtmek gerekirse bugün 250-300 bin TL gibi bir rakama alınan daire kısa sürede değerini katlayacak. Dün olduğu gibi gelecekte de en güvenli yatırım sektörü yine emlak sektörü olacak. Vatandaşlarımızın bu fırsat dönemini kaçırmamaları gerekiyor. Her bütçeye uygun bir daire mutlaka bulunuyor. Vatandaşlarımız bizi istedikleri zaman ziyaret edip seçenekleri görebilirler.

 

Yeni projeler yolda

 

İş adamlarımız vatandaşlarımızın emlak-konut sektörüne gösterdikleri ilgiye kayıtsız kalmadılar. Bartın’da yapımı tamamlanmış ve yapımı devam eden projelerin yanı sıra 1+1’den 2+1’e, 3+1’den villa projelerine kadar birçok yeni projeye başlanıyor. Bu durumda gösteriyor ki Bartın’da yatırımın gözdesi yine emlak sektörü. En doğru yatırımla en iyi kazancı elde etmek isteyenlerin yanı sıra kendi yuvalarında, kendi dairelerinde yaşamak isteyen vatandaşlarımızı da yeni projeleri ve fırsat daireleri görmek üzere Yukarı Çarşıdaki ofisimize bekliyoruz.”

ETİKETLER : Bartın Yıldırım Emlak Murat Yıldırım emlak sektörü
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi