Eski Emniyet Müdürümüz göğsümüzü kabarttı

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün olayları aydınlatmadaki başarısını perçinleyecek olan Yeni Nesil Kriminal İnceleme Aracı "Kıraç", İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katıldığı tören ile tanıtıldı. Törende evsahipliği yapan ve Bakan Soylu’ya tören boyunca eşlik eden Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanı olan Bartın’ın eski Emniyet Müdürü Ogün Vural göğsümüzü kabarttı.
Bu haber 2020-06-17 18:10:31 eklenmiş ve 1579 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Kıraç’ın tanıtımı için düzenlenen programa; Bakan Soylu’nun yanı sıra Savunma arasında Sanayi Başkanı İsmail Demir, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Ankara Valisi Vasip Şahin, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları, Kriminal Daire Başkanı Ogün Vural ile diğer Daire Başkanları ve Ankara İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz’ın da bulunduğu çok sayıda yetkili katıldı.

 

 

Tören birliğini selamlayan Soylu'ya bomba imha robotu "Kaplan" ile çiçek takdim edildikten sonra alanda "Kıraç"ın yanı sıra kriminal polislerince görevlerde kullanılan diğer araç ve cihazların bulunduğu sergiyi gezdi, cihazlar hakkında bilgi de verildi.  Tören boyunca Bakan Soylu’ya, ilimizde Emniyet Müdürü olarak görev yaptığı süre zarfında herkesin saygısını ve sevgisini kazanan, hayata geçirdiği uygulamalar ve gerçekleştirilmesine vesile olduğu operasyonlar ile Bartın’ın huzur kenti olmasını sağlayan Kriminal Daire Başkanı Ogün Vural eşlik etti. Vural’ın Bartın’daki görev süresince elde edilen başarılı sonuçlarda payı olan ve Vural ile birlikte Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı bünyesine tayin olan Bartın Emniyet Müdürlüğü’nün eski Asayiş Şube Müdürü İsmail Şahin de törende Bakan Soylu’ya eşlik eden isimler arasında yer aldı.

 

 

Kriminal Daire Başkanlığı’nın görev ve eğitimlerinden görüntülerin yer aldığı video izletildikten sonra konuşma yapan Bakan Soylu, "Kıraç" başta olmak üzere diğer kriminal araçların üretimi ile suç ve suçluyla mücadelede kullanılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

 

 

Kriminal Daire Başkanlığı’nın teslim aldığı yeni nesil kriminal inceleme aracı "Kıraç"lardan 20'sinin zırhlı, 40'ının zırhsız olduğunu belirten Soylu, bu araçların olayların aydınlatılmasına büyük katkı sağlayacağını söyledi.

ETİKETLER : Bartın Emniyet Genel Müdürlüğü Süleyman Soylu Ogün Vural İsmail Şahin Kıraç Kriminal Daire Başkanlığı
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›