Tunç’tan ödenek müjdesi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’a IFAD projeleri için 22 milyon 473 bin TL hibe verileceğini açıkladı.
Bu haber 2020-06-15 14:39:44 eklenmiş ve 521 kez görüntülenmiştir.


AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un 2017 yılı Şubat ayında Bartın’ın BM Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD) desteklerinden yararlanmasına karar verildiği müjdesinin ardından bu kez de ödenek müjdesi geldi. Milletvekili Tunç, IFAD kapsamında Bartın’da uygulanacak tarımsal projelere 22.473.000 TL hibe desteği verileceğini söyledi.

 

“BM Tarımsal Kalkınma Fonu Bartın’la birlikte 7 ile destek verecek"

 

IFAD ile Türkiye Cumhuriyeti tarafından kabul edilen ve Türkiye için hazırlanan Sonuç Odaklı Ülke Stratejik Fırsatlar Raporu (Result-Based Strategic Opportunities Programme-RB-COSOP)’unda yer alan Yüksek kesimler için Kırsal Kalkınma programın kapsamında Türkiye genelinde Bartın’ın da aralarında olduğu 8 ilin destekleneceğini belirten Milletvekili Tunç, IFAD programından Batın Karadeniz Kırsal Kalkınma Projesi kapsamında Bartın, Kastamonu, Sinop, Amasya ve Tokat illerinin, Doğu Akdeniz Kırsal Kalkınma Projesi kapsamında da Mersin, Adana ve Osmaniye illerinin faydalanacağını söyledi.

 

 

“Tarımsal üretim ve hayvancılık projelerine hibe verilecek”

 

Milletvekili Tunç, Bartın’ın IFAD kapsamına alınmasının tarımsal kalkınma açısından çok önemli olduğunu belirterek, diğer tarım desteklerine ilaveten BM IFAD fonlarından sağlanacak fonlarla, gerek tarımsal üretim gerekse hayvancılık alanında önemli işletmeleri Bartın’a kazandıracaklarını ifade etti.

Bu proje ile Stratejik Yatırım Planları çerçevesinde yürütülecek olan çalışmalarda; alt yapı çalışmaları, hayvan pazarları, tarım arazilerinin yolları, mezbaha modernizasyonu, üretici örgütlerinin güçlendirme, sulama sistemleri oluşturulması, fındık ve ceviz bahçesi tesisi, sera kurulumu, tarım arazilerinin güneş enerjili sistemle çevrilmesi, mekanizasyon yatırımlarının gerçekleştirileceğinin belirten Milletvekili Tunç, Bartın’ın tarımsal alt yapısını güçlendirecek ve tarımsal gelirin il ekonomisindeki payını arttıracak olan projelerin hayırlı olmasını diledi.

Milletvekili Tunç, ayrıca, Bartın’a yapılan tarımsal desteklerden dolayı başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

ETİKETLER : Bartın AK Parti Yılmaz Tunç BM IFAD tarım
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi