Encümen üyeleri belirlendi

Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin 2020 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda, birlik encümen üyeliklerinin seçimleri gerçekleştirildi.
Bu haber 2020-06-15 14:28:22 eklenmiş ve 254 kez görüntülenmiştir.

 

Erdem TABAKOĞLU

Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin 2020 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı geçtiğimiz günlerde Kültür Müdürlüğü Salonu’nda yapıldı. Bartın Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş başkanlığında gerçekleşen toplantıya, il genel meclis üyeleri ve 123 muhtar katıldı.

 Covıd-19 a karşı alınan  tedbirlerin ışığında yapılan genel kurulda 2019 yılı faaliyet raporunun kabulüyle birlikte birlik encümen üyeliği seçimlerinde muhtarların çoğunluğunun önerisiyle aday gösterilen İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun ve Göker Giray Gülsoy’un aday gösterildiği toplantıda, İl Genel Meclis Üyesi  Abdullah Kaleli’nin aday olmasıyla birlikte 3 adayla gidilen seçimlerde Kenan Dursun 102, Göker Giray Gülsoy 84, Abdullah Kaleli ise 14 oy alarak seçim sonuçları kesinleşti. Bu sonuca göre Kenan Dursun ve Göker Giray Gülsoy ile yine muhtarlar arasında birlik encümenine aday gösterilen Çakırdemirci Köyü Muhtarı Hasan Sinaplı ile Ören Köyü Muhtarı İbrahim Yabancı rakipsiz olarak seçildi.

 

 

Gerçekleştirilen seçimlerin ardından Köydes çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan Başkan Dursun, “öncelikle 2020 yılı merkez ilçe olağan genel kurul sonuçlarının hayırlı olmasını diliyorum. Covid-19 tedbirlerinin yoğun bir şekilde alındığı bu günde köylerinden kalkarak genel kurula katılan ve kendilerini destekleriyle onurlandırmış olan tüm muhtarlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Dursun, 2005 yılında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın o günkü hükümete Başbankanlık yaptığı dönemde çıkarmış olduğu Köydes projesiyle kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın yüzünün gülmeye başladığını,  15 yıldır da bu projenin  hiçbir zaman sekteye uğratılmadan her yıl hizmetlerinin artarak devam ettirildiğini, bu çerçevede ilimize 15 yılda aktarılan ödenek miktarının 183 milyona ulaştığını, bu ödeneğin de merkez ilçede yüzde 50’sinin yani yaklaşık 90 milyonunun merkez ilçe köylerine hizmet olarak ulaştırıldığını açıkladı.

Ardından 2020 yılı programlarıyla ilgili bilgi veren Dursun, 2020 yılı Köydes ödeneğinin il genelinde 22 milyon 54 bin 676 TL olarak tahsis edildiğini, merkez ilçeye düşen kısmının 12 milyon olduğunu, bu  bütçenin içme sularında  6.5 milyonu ile 33 adet köyde içme suyu projesinin hayata geçirileceğini,  19 km ana gurup yollarında standardın yükseltileceğini yine köy içlerinde 3 km yi aşan parke taşı ile düzenlemenin yapılacağını bunun yanında 2. Derece yollarda da 19 km iyileştirme çalışmalarının gerçekleştirileceğini söyledi

Sözlerinin devamında Dursun, “Köydes projesiyle köylere hizmet götürmemizi sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere ödeneklerin İlimize aktarılmasında önemli ölçüde katkı sağlayan Milletvekilimiz Sayın Yılmaz Tunç'a ve İlimizdeki projelerimize her zaman destek olan Bartın Valimiz Sayın Sinan Güner'e meclis üyelerimize teşekkür ediyor, yapılacak olan  çalışmaların tüm  köylerimize hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

 

ETİKETLER : Bartın Bartın Özel İdare Kenan Dursun Bartın Köylere Hizmet Götürme Birliği KÖYDES
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi