Tunç, Azerbaycan Dostluk Grubu ile online görüştü

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Şamil Ayrım ve yeni seçilen Azerbaycan-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Ehliman Emiraslanov ve dostluk grubu üyeleri ile online toplantıda bir araya geldi.
Bu haber 2020-06-13 10:13:11 eklenmiş ve 525 kez görüntülenmiştir.

 

Toplantıdaki konuşmasında, Türkiye ile Azerbaycan için sürekli kullanılan ‘Bir millet iki devlet’ sloganını hatırlatan Tunç, “Dolayısıyla kanımız bir, canımız bir, dinimiz dilimiz bir, rahatlıkla anlaşabiliyoruz dolayısıyla dostluk grubu değil kardeşlik grubu desek daha doğru olacak” dedi. Tunç, iki ülkenin birbirinin derdi ile dertlendiğini, sevinci ile sevindiğini belirtirken, özetle şunları söyledi:

“Biz kardeşiz. Dostluk grubu başkanlarımıza bizleri Covid-19 sebebiyle telekonferans yoluyla da olsa buluşturdukları için çok teşekkür ediyoruz. İnşallah yüz yüze de bir araya gelmek nasip olur inşallah.

 

“Önemli projelerimiz var”

 

Azerbaycan’ın her geçen gün ileriye gitmesi gelişmesi değişmesi bizleri çok memnun ediyor. Azerbaycan Bakü’ye belli aralıklarla iki defa gittim. Her sefer gitmemde de Azerbaycan’ın gelişmesinin kalkınmasını gördüm. Bundan da çok memnun oldum. Bu nedenle Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Aliyev başta olmak üzere emeği geçen herkese parlamenterlerimize çok teşekkür ediyorum. Türkiye ile Azerbaycan arasında hem tarihsel dostluklar var, hem de şuanda günümüzde devam eden projeler var. Bu projelerde bir bir hayata geçiyor. Ekonomik projeler, enerji projeleri, demiryolu projeleri, bunların her iki ülkenin ekonomik kalkınmasında refahı için çok önemli olduğuna inanıyorum. 28 Mayıs Azerbaycan bağımsızlık günüydü geçen hafta bir kez daha kutluyorum. Azerbaycan seçimlerinin hayırlı olmasını diliyorum. Yeni seçilen milletvekillerimize de hayırlı olsun diliyorum. Kolaylıklar diliyorum. İnşallah hepinizi Türkiye’de en kısa sürede görmek isteriz. Tekrar Şamil Başkanımıza ve Ehliman Başkanımıza ve tüm kardeşlik grubu üyelerimize buradan selamlarımı saygılarımızı sunuyorum.”

ETİKETLER : Bartın Azerbaycan TBMM AK Parti Yılmaz Tunç Şamil Ayrım Ehliman Emiraslanov
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi