Tunç, terörle arasına mesafe koymayanları uyardı

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “18 yıldır ana muhalefette hep aynı söylem, 40 yıldır Kürt vatandaşlarımıza zulmeden PKK terör örgütüyle aranıza mesafe koyamadığınız müddetçe yargı bu kararları verecektir terörle arasına mesafe koyamayanlar için hukuk işlemeye devam edecektir” dedi.
Bu haber 2020-06-12 14:07:30 eklenmiş ve 532 kez görüntülenmiştir.

 

“Saray düzeni diye bir şey yok”

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda, darbe iddialarının araştırılması kapsamında milletvekillerinin demokratik siyasetten dışlanması, demokrasi dışı müdahalelerin araştırılması amacıyla verilen HDP grup önerisi hakkında konuşmasının ardından CHP Grup başkanvekili Özgür Özel ile HDP Grup başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç'un sataşmalarına sert cevap veren Milletvekili Tunç, şöyle konuştu:

“Sayın Özel'in bahsettiği ifadeler açık. Tutanakları da çok net bir şekilde okuyoruz. Sürekli bahsettikleri bir husus: Saray düzeni, ‘Saray düzeninin sonu gelecek’. 18 – 19 yıldır aynı cümleyi söylüyorsunuz. Ama bir türlü sonu gelmedi. ‘Saray düzeni’ diye bir şey yok. Ülkemiz, Türkiye Cumhuriyeti; demokratik bir hukuk devleti. Siz eğer Türkiye Cumhuriyetinin bu niteliğini saray düzeni olarak nitelendirmeye devam ediyorsanız, uzun süre daha muhalefette kalmaya mahkumsunuz.

 

“Millete saygısızlık yapmaktan da bıkmadınız”

 

Bir de bu Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemini kastediyorsanız, ona millet karar vermiştir. Bu sözleriniz millete saygısızlıktır. Her gün millete saygısızlık yapmaktan da bıkmadınız. Cümlenin devamında İstanbul İl Başkanınızın söylediğiyle ilgili cümleler var, o da diyor ki ‘İster seçimle, ister başka bir şekilde’ bunu niye açıklamıyorsunuz? O başka bir şekilde nasıl olacak? Seçimin dışında iktidar değişikliği Türkiye'de nasıl olabilir? Bundan niye bahsetmiyorsunuz ?”.

 

“Terörü ve destekçilerini kınıyoruz”

 

Daha sonra HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç’un eleştirilerine de cevap veren Milletvekili Tunç, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Darbecilerin indirdiği başbakanlarla, bakanlarla zindana atılan milletvekilleriyle bugün terörle arasına mesafe koyamayan, bırakın mesafe koymanızı da istemiyoruz. Bugün, Aybüke öğretmenin şehit edilmesinin yıl dönümü. Onları şehit edenlerle, Eren Bülbül'ü şehit eden teröristin cenazesine giden milletvekilleriyle, darbecilerin zindanlara attığı siyasetçileri nasıl bir tutabilirsiniz? Tutabilir misiniz? Gerilla diyeceksiniz teröriste, gerilla olacak, savaşla olacak diyeceksiniz, ondan sonra gelip ben Türkiye Büyük Millet Meclisinde halkın seçtiği milletvekiliyim diyeceksiniz.  Var mı böyle demokratik düzen? Böyle bir hukuk düzeni olabilir mi? Eğer milletvekili seçilmişseniz anayasa uygun, kanunlara uygun hareket edeceksiniz. Burada 40 yıldır Kürt vatandaşlarımıza zulmeden PKK terör örgütüyle aranıza mesafe koyamadığınız müddetçe yargı bu kararları verecektir ve burada da okunacaktır, oya bile sunulmayacaktır. Neden bahsediyorsunuz? Dün o bölgede Kürt vatandaşlarımıza yatırım götüren, orada yol inşaatında çalışan 2 işçimiz terör örgütü tarafından katledildi, yaralılarımız var, acısı daha taptaze, daha defnedilmediler. Neden kınamıyorsunuz, neden araya mesafe koymuyorsunuz, ne kadar devam edecek böyle? PKK terör örgütünü ve tüm terör örgütlerini buradan bir kez daha kınıyoruz. Terörle arasına mesafe koyamayanları da kınıyoruz ve terörle gizli ya da açık iş birliği yapanların hepsini kınıyoruz.”

ETİKETLER : Bartın Ankara TBMM AK Parti Yılmaz Tunç CHP Özgür Özel HDP Hakkı Saruhan Oluç
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi