Bartın MESO üyeleri, fuar için İstanbul’daydı

Bartın Madeni Eşya Sanatkârları Odası (MESO), üyelerini, 2 - 7 Ekim 2018 tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen, “MAKTEK Avrasya 2018” takım tezgâhları, metal işleme makineleri, kaynak delme, kesme teknolojileri, kalite kontrol ve test cihazları fuarına götürdü.
Bu haber 2018-10-09 14:02:45 eklenmiş ve 245 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Makine sanayisi ile imalat sanayisinin temel üretim aracı olan takım tezgahlarının Avrasya bölgesindeki en önemli üreticileri, 2-7 Ekim 2018 tarihleri arasında, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde yapılan, MAKTEK Avrasya 2018 Fuarı’nda bir araya geldi. MAKTEK Avrasya 2018 Fuarı, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen bini aşkın firma ve firma temsilciliğini sektör profesyonelleriyle buluşturdu. 70 ülkeden 60 bin ziyaretçinin yanı sıra Çin ve Tayvan gibi milli katılımlara ek olarak Almanya, Rusya, İtalya ve Hindistan başta olmak üzere uluslararası katılımcılara da ev sahipliği yapa fuar; yurt dışından gelen kamu ve sivil toplum örgütlerinin üst düzey yöneticilerini de ziyaretçi olarak ağırladı. Fuarda, takım tezgahları, metal - sac işleme makineleri, tutucular – kesici takımlar, kalite kontrol – ölçüm sistemleri, CAD/CAM, PLM yazılımları ve üretim teknolojileri alanlarında faaliyet gösteren katılımcılar yer aldı.

 

40 kişilik heyetle İstanbul gezisi

 

Bartın MESO da MAKTEK Avrasya 2018’ için İstanbul’a 40 kişilik bir heyet ile gitti. Fuardaki temaslar ve İstanbul gezisi ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Bartın MESO Başkanı Yılmaz Akdeniz,  üyelerin fuarlara büyük ilgi gösterdiklerini belirtirken, bu gibi fuar ziyaretlerinin BESO üyelerinin yeni teknolojilerle tanışması ve yeni Pazar olanakları yaratması açısından çok önemli olduğunu vurguladı. Akdeniz, açıklamasında şunları dile getirdi:

Sektörün en büyük buluşması

 

“MAKTEK Avrasya 2018 Takım Tezgâhları, Metal İşleme Makineleri, Kaynak, Kesme, Delme Teknolojileri, Kalite Kontrol ve Test Cihazları Fuarı, sektörün en büyük buluşması olarak nitelendiriliyor. Yerli ve yabancı platformlarda bilinirliği yüksek, etkili ve uluslararası bir fuara ev sahipliği yapılan bu büyük organizasyonu ziyaret etmek bizim için oldukça verimli ve memnuniyet verici oldu.

 

Yenilikleri görme fırsatı


MAKTEK Avrasya Fuarı’nda; CNC ve üniversal talaşlı imalat makineleri, sac işleme makineleri, kesici ve tutucu takımlar, cad/cam teknolojileri, ölçü aletleri, kalite kontrol cihaz ve ekipmanları, kaynak kesme ekipmanları, kaynak makineleri ve yedek parça, ısıl işlem donanımları, taşıma sistemleri, yağlama ve soğutma sistemleri, kamu kurumları ve üniversiteler, ilgili meslek kuruluşları, finans kuruluşları ve sektörel yayınların güçlerini bir arada sergileyecekleri tüm gelişme ve yenilikleri bir arada görme fırsatını yakalayan üyelerimiz, yine stantları gezerek firma yetkililerinden cd. broşür ve bilgi aldılar.

 

Eyüp Sultan Türbesi’ni ziyaret ettiler

 

Ayrıca geziye katılan Bartın Madeni Eşya Sanatkârları Odası üyeleri Eyüp Sultan camide sabah namazı kılıp, Eyüp Sultan Hazretleri Türbesini geziler.”

Bartın MESO üyelerinin mesleki gelişimlere katkı sağlamak amacıyla ihtiyaçlar doğrultusunda bu tür fuar organizasyonlarına katılmanın çok doğru olduğuna inandıklarını belirten Yılmaz Akdeniz, “Bu vesile ile

Üyelerimiz bir kez daha sektörün en büyük fuarını ziyaret ederek son teknoloji makineleri keşfetme fırsatını yakaladılar. Üyelerimize faydalı olduğuna inandığımız benzer organizasyonları bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gerçekleştirmeyi sürdüreceğiz” dedi.

ETİKETLER : Bartın İstanbul TÜYAP MESO Yılmaz Akdeniz MAKTEK Avrasya 2018
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım