30 ay sonra ilk kez zam geldi

Son olarak Aralık 2017’de zam yapılan ilimizdeki toplu taşıma ücretlerinde 30 ay aradan sonra artış yapıldı. Bartın Belediye Meclisi’nce alınan karar doğrultusunda şehir içi ulaşımda tam bilet 3 lira olurken indirimli fiyatı ise 2 lira 25 kuruş olarak belirlendi. Bartın-İnkumu seferlerinde ise normal bilet fiyatı 6, indirimli bilet fiyatı ise 4 liraya yükseldi.
Bu haber 2020-06-06 13:38:56 eklenmiş ve 615 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Covid-19 pandemisine karşı alınan önlemler ile Cuma günü öğleden sonra toplanan Belediye Meclisi’nde görüşülen önemli gündem maddelerinden biri Mart ayındaki olağanüstü toplantıda Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsleri ile İnkumu Özel Halk Otobüsleri’nin yolcu taşıma ücretlerine zam yapılması talebi oldu. Komisyonlardan gelen rapor doğrultusunda yapılan görüşmede alınan kararla halk otobüsü ücretlerine zam yapıldı.

Buna göre; şehir içi ulaşımda 2 lira 50 kuruş olan tam bilet 3 lira olurken 1 lira 75 kuruş olan indirimli ücret ise 2 lira 25 lira oldu.

Bartın-İnkumu seferlerinde ise 5 lira olan normal tarife 6 lira, 3 lira olan indirimli tarife 4 lira oldu.

Bartın’da 4 Aralık 2017 tarihinden bu yana yaklaşık 3 yıllık sürede toplu taşıma bilet ücretlerinde herhangi bir artış yapılmadı.

Bu süre zarfında yakıt, enflasyon, asgari ücret ve işletme maliyetlerinde yaşanan artışlar nedeniyle, toplu taşıma maliyetleri de yaklaşık yüzde 50 oranında yükseldi.

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın ulaşım zammı
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi