Irmak projesi bu yıl ihale edilecek

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ile birlikte Irmak üzerinde incelemelerde bulunan Devlet Su İşleri (DSİ) 23. Bölge Müdürü İbrahim Yaroğlu, ilimizin yıllar büyük bir umutla beklediği Bartın Irmak Islah ve Rekreasyon Projesi’nin bu yıl içerisinde ihaleye çıkarılacağını müjdeledi.
Bu haber 2020-06-04 16:33:29 eklenmiş ve 657 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Başkan Akın, daha önce tekne ile ırmak üzerinde gezerek proje ile ilgili durum değerlendirmesi yaptığı DSİ 23. Bölge Müdürü Yaroğlu ile bu kez Kemerköprü civarında inceleme ve tespitlerde bulundu. Konuya ilişkin olarak gazetemizin imtiyaz sahibi ve EYBEY Medya Yayımcılık Ltd. Şti.’nin sahibi Mustafa Ahmet Oktay’a özel açıklamalarda bulunan Başkan Akın, özellikle Kemerköprü ve çevresinde proje kapsamında yapılabileceklere ilişkin Yaroğlu ile fikir alış verişinde bulunduklarını söyledi. Akın, “Kamulaştırılması gereken yerler nereler, köprüyü gördük ki, burada yani Kemerköprünün olduğu yerde bir şey yapılamayacağını, ancak bazı tedbirlerin alınması gerektiğini gördük. Sıkıntı olmadığı takdirde, inşallah bu sene içinde ihale edeceklerini söylüyorlar. Eğer olursa, Bartın için çok önemli olan, bugüne kadar belki de yapılacak en önemli projeyi gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

 

 

Bartın’ı cazibe merkezi haline getirecek proje

 

DSİ Bölge Müdürü Yaroğlu da, Bartın’ın en önemli projelerinden biri olan Bartın Çayı ıslahının 2016 yılından bu yana yatırım programında yer aldığını, projenin aynı zamanda Türkiye’nin de en büyük taşkın koruma programlarından biri olduğunu anımsattı. Projenin, Bartın şehir merkezini taşkından korurken, kenti cazibe merkezi haline getirecek bir çalışma olduğuna dikkat çeken Yaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

 

“Başkanımız ile birlikte yerinde bir inceleme yaptık. En son rötuşları beraber nasıl yapacağımızı kararlaştırdık. İnşallah en kısa sürede çalışmalara başlarız diye düşünüyoruz. Tabi bu bir süreç… Tasarruf tedbirlerinden dolayı bu tür büyük yatırımların hayata geçmesi biraz zaman alacak ama burada bir adım atmamız gerekiyor. O adım da ihale aşaması. İnşallah bunun ihalesini de en kısa sürede yapıp çalışmalara bir an önce başlamak istiyoruz. Proje tamamlandığı zaman Bartın’ın şehir Merkezi’nden geçen Kozcağız Çayı ve Bartın Çayı birleşerek Bartın Irmağı’nı oluşturuyor. Bu bölgeyi ve yan kollarının olduğu bölgeyi de taşkından koruyacağız. Projenin bölge için bir cazibe merkezi olacağına da inanıyoruz. Biz bunu hem taşkın koruma hem de rekreasyon projeleri ile birlikte ele alıyoruz. İnşallah kısa sürede tamamlanır ve Bartın’a güzel bir eser kazandırılmış olur.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Irmağı DSİ 23. Bölge Bartın Belediyesi Cemal Akın İbrahim Yaroğlu
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi