Zabıta, Kavşak Suyu denetiminde

Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler Kavşak Suyu Çeşmelerinde su dolduran vatandaşlara hem sosyal mesafe kurallarına uyulması hem de ihtiyaç dışı fazla miktarda su doldurulmaması ile ilgili uyarılarına devam ediyor.
Bu haber 2020-05-30 13:39:00 eklenmiş ve 304 kez görüntülenmiştir.

 

Tüm birimleriyle Covid-19 virüs salgınına karşı gece gündüz mücadele veren Bartın Belediyesi tedbirlerine devam ediyor. Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler Kavşak Suyu Çeşmelerinde su dolduran vatandaşlara hem sosyal mesafe kurallarına uyulması hem de ihtiyaç dışı fazla miktarda su doldurulmaması hususunda uyarılarını sürdürüyor. Belediye ekipleri, ülkemizde de görünen tehlikeye karşı insanların ortak kullanım alanları başta olmak üzere birçok noktada dezenfekte çalışması gerçekleştiriyor. Covid 19 virüsü tedbir çalışmaları kapsamında kent merkezinde bulunan kavşak suyu çeşmelerinde su dolduran vatandaşlara Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından sosyal mesafe kuralına uyulması ve ihtiyaç dışı fazla miktarda su doldurulmaması hususunda uyarılarına devam etti.

 

 

Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin Kavşak Suyu çeşmelerinde hem sosyal mesafe kuralına uyulması ile ilgili denetimler yaptığını hem de ihtiyaç dışı su kullanılmaması konusunda vatandaşlara uyarılarda bulunduğunu belirten Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Kentimizde bulunan 179 çeşmeden her gün 09.00-15.00 saatleri arasında akıtılan Kavşak Suyumuzun vatandaşlarımızca tasarruflu kullanılması, herkesin hakkına saygı duyulması için günde 20 litreden fazla su alınmaması, Kavşak Suyu ile araç yıkama, bahçe sulama ve benzeri eylemlerde bulunulmaması, suyun israf edilmemesi gerekmektedir. Zabıta ekiplerimizce her gün yapılan kontrollerde aksi yönde hareket edenler hakkında yasal işlem yapılacağını belirtmek isterim” dedi.

Kavşak Suyu’nun idareli kullanılması ve israf edilmemesine yönelik olarak Belediye megafonlarından bilgilendirme anonsları da belli periyodlarda yapılmaya devam ediliyor. 

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın Covid-19 kavşak suyu
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi