“65 yaş üstü esnaf işyerini açabilmeli”

Koronavirüs salgınının ekonomi üzerindeki olumsuz etkilerine ilişkin olarak zaman zaman değerlendirmelerde bulunan Bartın Esnaf ve Sanatkârlar Odası (ESO) Başkanı Sinan Amasralı, 65 yaş ve üstündeki esnafların da işyerlerini açabilmesine imkân sağlanması gerektiğini söyledi.
Bu haber 2020-05-28 00:48:22 eklenmiş ve 518 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Bartın ESO Başkanı Amasralı, Koronavirüs sebebiyle 65 yaşındaki kişilerin işyerlerini açmalarına izin verilmesinin ekonomi için çok önemli vurguladı. 65 yaş ve üstündeki vatandaşlarımıza bayram öncesinde verilen, ‘istedikleri takdirde memleketlerine gidebilme izni’nin olumlu olduğunu belirtirken, şunları söyledi:

“Aynı imkânın 65 yaş üzerinde olduğu için dükkânını ve işyerini açamayan insanlara da izin verilmeli. Çünkü esnaf ve sanatkârların da iş yerlerine açmalarına ve dükkânlarındaki ürünlerin satışına izin verilerek ekonomiye katkı sağlanmalı.  En önemlisi dükkânlarındaki ürünlerin zamanı dolmadan satılmalı ki ekonomiye kazandırılsın. Yoksa çoğu ürünün miadı dolacak ve kaldırıp atmak zorunda kalacak. Bu da esnafımızın daha çok zarar etmesidir. Oysa gerekli izin verilirse milli servetin yok olmasına müsaade edilmemiş ekonomiye kazandırılmış olur” dedi.

ETİKETLER : Bartın Bartın ESO Sinan Amasralı Koronavirüs 65 yaş
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi