“Kucaklaşacağımız nice bayramlara”

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, Ramazan Bayramı vesilesiyle Bartınlıların bayramını kutladı. “Yine kucaklaşacağımız nice güzel bayramlar gelecek” dedi.
Bu haber 2020-05-23 13:34:23 eklenmiş ve 1120 kez görüntülenmiştir.

 

Milletvekili Bankoğlu, Bartınlı hemşehrileri ile tüm yurttaşların Ramazan Bayramı'nı kutladı ve Koronavirüsün hâkim olduğu gündeme dair açıklamalarda bulundu. Covid-19 süreci sebebiyle yapılan kısıtlamalar doğrultusunda, 81 ildeki sokağa çıkma yasağı kararını değerlendiren Bankoğlu, “Hemşehrilerimize ve Covid-19 ile mücadelede görev alan herkese çabaları ve destekleri için teşekkür ediyorum. Her bakımdan zorlu bir Ramazan ayı geçirdik. Vaka sayılarında son dönemdeki olumlu tablo ve vefat sayılarındaki yavaşlama, umut vericidir. Hepimizin dileği, bu tablonun ülkemizde ve dünyada bir an önce sıfırlanmasıdır. Başta Bartınlı hemşehrilerim olmak üzere tüm yurttaşlarımızın Ramazan Bayramı mübarek olsun. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına da sabır diliyorum. Bu tedirgin günlerin bir an önce sona ermesi için biraz daha gayret etmemiz ve sabır göstermemiz şarttır” dedi.

 

 

“Ekonomik sorunlar buhrana dönüştü”

 

Salgına bağlı olarak ekonomik sıkıntıların arttığına dikkat çeken Milletvekili Bankoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Hükümet yetkililerinin söyledikleri ile sokaktaki yurttaşların durumu bambaşka. Meclis’in çalışmalarına ara vermesiyle birlikte kentimize geldim. Gerek merkezde, gerekse ilçe ve beldelerimizde yaptığım ziyaretlerde esnaftan emekliye, öğrencilerden tarım ve hayvancılıkla uğraşanlara kadar büyük bir sıkıntının hâkim olduğunu gördüm. 2 yıldır zaten çok kötü olan ekonomik durumun, salgın nedeniyle durma noktasına geldiğini de biliyoruz. Ekonomik durum, artık saklayamayacakları kadar büyük bir buhrana dönüştü. Yaptığım ziyaretlerde, günün geç saatlerinde hâlâ siftah yapmamış esnaflarımızla karşılaşıyorum. Devleti yönetenlerin; işsiz kalmış ya da zaten uzun zamandır iş bulma ihtimali olmayan yurttaşlarımızla, açlık sınırının altında bir asgari ücret yahut daha da az olan emekli maaşıyla yaşam mücadelesi veren kişilerle, kredi, vergi ve SGK primi borcunda boğulmakta olan esnaflarla ilgili nasıl çözümler planladıklarını, TBMM’nin açılmasıyla görmeyi umuyoruz.

 

 

“Yurttaşların gerçekleri görmesi istemiyor

 

Hükümetin kötü yönetimi, beceriksizliği ve yandaş kayırma hevesinden ülkemiz büyük bedeller ödedi. Gündem değiştirmek, AKP hükümetinin en iyi bildiği işlerin başında geliyor. 18 yıldır değişmeyen karalama ve yaftalama siyasetleri Ramazan ayının sonlarında zirve yaptı. Çünkü yurttaşların gerçekleri görmesi, bilmesi hiç istemedikleri şeylerden. Bu haberleri bizlere ulaştıran gazetecileri hapse atmak, televizyonlara ceza vermek, darbe masalları, dış güçler senaryoları ile perişan hâldeki işçi, esnaf, çiftçi, sanayici, emekli, öğrenci... Hepsinin dikkatini dağıtıp korku iklimi yayarak gerçek sorunları örtbas etmeye kalkıyorlar. Millet, artık bu hükümetin ciğerini biliyor.

Bayramı olabildiğince ve elimizden geldiğince ağız tadıyla; sevgi ve saygımızı, vicdanımızı, adalet duygumuzu kaybetmeden ve iyi dileklerde bulunarak geçirebilmeyi temenni ediyorum. Hepimize nice bayramlar, sağlıklı ve bereketli yarınlar diliyorum.”

ETİKETLER : Bartın Ramazan Bayramı CHP Aysu Bankoğlu
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi