Albayrak: “Yazıklar olsun!”

Diyanet Sen Bartın Şube Başkanı Sefai Albayrak, İzmir’de camilerin merkezi sistemine siber saldırıda bulunularak şarkı yayını yapılmasını provokasyon olarak nitelendirdi. Albayrak, yapılanın manevi değerlerimize saygısızlık olduğunu belirtirken, “Milletin değerlerini önemsemeyen zihniyeti şiddetle kınıyorum” dedi.
Bu haber 2020-05-21 11:31:27 eklenmiş ve 670 kez görüntülenmiştir.

 

Sefai Albayrak, Diyanet Sen Bartın Şube Yönetim Kurulu adına yazılı bir açıklama  yaparak, İzmir’de camilerin merkezi yayın sisteminden şarkı yayını yapılmasını sert bir dillen eleştirdi. “İzmir’de bazı camilerimizde provakasyon amaçlı merkezi sisteme sızıp, siber saldırı yaparak şarkı yayını yapanların hakaret ve kötü niyetli girişimleri hiç bir şeyle izah edilemez ve kabul edilemez!” diyen Albayrak, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Salgın hastalıkla mücadelede devletimizin yaptığı özverili ve başarılı çalışmanın yanında, Mübarek Ramazan ayı öncesinden başlayarak salgın hastalık bitinceye kadar da dua merkezleri olmaya devam edecektir.

Cami ve minarelerden yapılan bu hizmete art niyetli, kendini bilmez ve cahil kişilerin yaptıkları kasıtlı saldırıları manevi değerlerimize büyük bir saygısızlık ve haddi aşmak olarak görüyor; Milletin değerlerini önemsemeyen zihniyeti şiddetle kınıyorum.”

ETİKETLER : Bartın İzmir Diyanet Sen Sefai Albayrak
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi