“Yetersiz kaynaklarla övünülmemeli, gereği yapılmalı”

Kozcağız'da CHP Belde Başkanlığı'nı ziyaret edip, partililerle birlikte esnafın ve halkın nabzını tutan CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) pandemisi sürecinde hükümetin ekonomik destek paketini eleştirdi. Bankoğlu, "İsraf edilen kaynaklar, bu zorlu süreçte üreten, çalışmak isteyen yurttaşlar için harcanmalıdır. Yetersiz desteklerle övünülmemeli, gereği yapılmalıdır” dedi.
Bu haber 2020-05-21 02:19:15 eklenmiş ve 622 kez görüntülenmiştir.

 

Esnaf ve vatandaşın nabzını tuttu

 

CHP Bartın Milletvekili Bankoğlu, Kozcağız'da gerçekleştirdiği çalışmalarda Cumhuriyet Halk Partisi Belde Başkanlığı'nı ziyaret etti. Akabinde de, 2019 Yerel Seçimleri'nde Kozcağız Belediye Başkan Adayı olan Meliha Okutay ile birlikte esnaflarla görüşerek hemşehrilerinin nabzını tuttu; onların sorun ve önerilerini dinledi. İlk olarak sosyal mesafe kurallarına tam anlamıyla riayet ederek Kozcağız Belde Başkanlığı'nı ziyaret eden Bankoğlu, siyasi partiler açısından teşkilatlanmanın ve halkın fikir dünyası ile gönül dünyasına dokunabilmenin önemine dikkat çekti. Sahada olmanın ve halkla bir arada bulunmanın, içinden geçtiğimiz pandemi sürecinde, her zamankinden daha da fazla değerli olduğunu beliren Bankoğlu, CHP’nin gerek tüm yurt sathında, gerekse de şehrimiz Bartın özelinde, teşkilatlarıyla her zaman vatandaşların yanında olmayı sürdürdüğün söyledi.

 

 

 

Ekonomi ve geçim derdi öncelikli gündem

 

Milletvekili Bankoğlu, gerçekleştirdiği tüm ziyaretlerde, çalışanlar ve esnaf için, elbette ki sağlıktan sonra, birinci gündem maddesinin ekonomi ve geçim derdi olmaya devam ettiğini, bu durumun uzunca bir süre daha böyle süreceğini düşündüğünü söyledi.

 

“Bıkmadan çözüm önerisi sunmaya devam edeceğiz”

 

Parti olarak sahada bir yandan vatandaşların sorunlarını ilk ağızdan dinlemeye gayret ettiklerini, diğer yandan da Covid-19 sürecinin başından bu yana AKP'ye yol gösterici önerilerde bulunmaya çalıştıklarını ifade eden Bankoğlu, halkın menfaatine olan önerilerde bulunmayı bundan sonra da bıkmadan usanmadan sürdüreceklerini söyledi. Bankoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hemşehrilerimize bizzat ulaşarak onların sorunlarını ve değerli görüşlerini dinlemeye devam ediyoruz. Daha önce pek çok kez çeşitli vesilelerle ifade ettiğim gibi yalnızca şehrimiz Bartın'da değil, ülkemiz genelinde, salgın öncesinde de ekonomik yönden oldukça zor günler yaşıyorduk. Bu durumu inkâr edip tüm olumsuz gelişmeleri, doğrudan salgına, pandemiye bağlayamayız. Bu çerçevede, ülkenin Kurucu Partisi, günümüzde de halkımızın iradesi ve takdirleriyle Ana Muhalefet Partisi olarak yaşanan tüm gelişmeleri, hatalı olduğunu değerlendirdiğimiz tüm adımları, ülke genelinde büyük bir dikkatle takip etmekteyiz.

 

“Geçim derdine odaklanmak gerekiyor”

 

Yaptığımız ziyaretler özelinde ise Kozcağız'da, berber esnafımızla, bakkallarla, yetiştirdiği ürünleri satan kadınlarımızla bir araya geldik, ekonomik gidişat hakkında konuştuk. Ekonomik şartların, en iyi senaryoda dahi, halkımızı zorladığı ve çoğu kesim için geçim derdinin en üst sıraya yükseldiği bir gerçek. Bugünün ülke şartlarında, başka konulara değil; ağırlıklı olarak bu can alıcı soruna odaklanmak gerekiyor. Savrulmakta olan yönetim anlayışına karşı yapıcı önerilerle geliyoruz."

 

 

“Kaynak yaratmak o kadar da zor değil”

 

Yeni iş imkânları oluşturabilmek en önemli hususlardan biri… Belki de önde geleni… Şayet gerçek ve iyi niyetli hedefimiz vatandaşa, özellikle de çalışmak, üretmek ve bu şekilde de istihdam yaratmak isteyenlere yönelik gerçek bir destek sağlamak ise Türkiye Cumhuriyeti gibi güçlü bir ülke için kaynak yaratabilmek, inanın o kadar da zor değildir.

 

“Kamudaki israfa son verilerek kaynak yaratılabilir”

 

En basit hâliyle, kamu yönetiminde israfa son verildiği takdirde, milyonlarca liralık kaynak çok hızlı bir şekilde oluşturulabilecektir. Bu bahsettiğimiz kaynak, esasında, bir açıdan daha değer taşıyor: Kamudaki savurganlığın yani israfın faturasını milletimizin ödediği gerçeğini hepimiz biliyor, acı şekilde gözlemliyoruz. Tasarrufa hangi alanlardan başlanacağı da bir an evvel açıklanıp ilan edilmelidir ki, somut adımlar atılmaya başlandığını görebilelim. Yurttaşlarımızın ihtiyacı olan, adil ve somut sonuçları beraberinde getiren kararlardır. Döviz garantili ihale alanlar kadar asgari ücretle zar zor geçinmeye çalışan, hatta aylardır işsizliğin pençesinde kıvranan vatandaşlarımız da değerlidir. Yurttaşlarımız, bu değeri görmek istiyor; bunu kesinlikle hak ediyor.”

ETİKETLER : Bartın Kozcağız CHP Aysu Bankoğlu Covid-19
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›