Arabacı, salgının sona ermesi için dua çağrısı yaptı

Anadolu Diyanet-Sen Genel Başkanı Mustafa Arabacı, Kadir Gecesi’ni en iyi şekilde değerlendirmemiz gerektiğini vurgularken, ülkemizdeki salgın hastalığın sona ermesi için dua çağrısında bulundu.
Bu haber 2020-05-19 20:44:56 eklenmiş ve 190 kez görüntülenmiştir.

 

Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Arabacı, şunları kaydetti:

“Mübarek Kadir Gecesi’ni idrak ederek rahmet, mağfiret ve günahlardan arınma ayı olan Ramazan ayının sona ermesinin üzüntüsünü yaşıyorken aynı zamanda ülkemizde ve dünyada görülen Koronavirüs salgın hastalığı sebebiyle alınan tedbirler kapsamında Ramazan Bayramı’nı doyasıya yaşayamayacağımızın, idrak edemeyeceğimizin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Kur’an-ı Kerim’in, Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v)’ya indirilmesinin başlangıcı olarak sayılan Kadir Gecesi’nin bin aydan daha hayırlı olduğunu Yüce Rabbimiz Kur’an-ı Kerim’de, Kadir Suresi’nin 1. ve 5. ayetlerinde şöyle buyurmuştur:

‘Biz onu (Kur’ân) Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen nereden bileceksin? Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail veya Ruh adındaki melek) o gece Rablerinin izniyle, her iş için inerler. O gece, tanyeri ağarıncaya kadar süren bir selâmettir.’

Bu duygu ve düşüncelerle şahsım ve Yönetim Kurulum adına Kadir Gecesi’nin tüm Müslüman alemine hayırlar getirmesini, bu gecede yapılacak ibadetlerimizin kabul olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Bu salgın hastalık günlerinde Yüce Rabbimizden ‘salgın hastalığın sona ermesi için’ dua edelim. Kadir Gecemiz mübarek olsun!”

ETİKETLER : Bartın Kadir Gecesi Anadolu Diyanet Sen Mustafa Arabacı
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi