“Geleceğimiz için çalışmaya mecburuz”

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayarak “Geleceğimiz için çalışmaya mecburuz” dedi.
Bu haber 2020-05-18 19:07:37 eklenmiş ve 124 kez görüntülenmiştir.

 

Milletvekili Bankoğlu, Koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren esnafları ziyaret ediyor, yurttaşların derdini dinliyor. Salgın kapsamında, önlem amacıyla ve alınan tedbirler dolayısıyla 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarının eskisi gibi yapılamadığını belirten Bankoğlu, bayrama ilişkin açıklamalarda bulundu. 19 Mayıs’ın, Anadolu’nun işgaline karşı Mustafa Kemal Atatürk’ün 1919 yılında Samsun’da başlattığı kurtuluş mücadelesinin adı olduğunu belirten Milletvekili Bankoğlu, bu mücadelenin, Türkiye Cumhuriyeti’nin oluşumundaki en önemli kilometre taşlarından biri olduğunun altını çizdi. CHP Milletvekili Bankoğlu, şunları kaydetti:

“”Ülkemizin kurulması, her kökenden binlerce şehidin, her yaştan yurttaşın büyük fedakârlıkları ile mümkün olmuştur. Zaferin sonunda, dalgalanan bayrağımız altındaki tüm gençlere seslenen Atatürk, ‘Bütün ümidim gençliktedir’ derken kimseyi ayırmadan yine geleceği işaret etmiştir. Biz gençlerin bayramını bir kez daha coşkuyla kutluyorum.

 

 

“Ekonomi durma noktasına geldi”

 

Ülke olarak uzun zamandır zor günlerden geçiyoruz. 2020 yılı ise Covid-19 sebebiyle daha da zorlaştı. Yıllardır hükümetin beceriksiz yönetimiyle sıkıntıda olan ekonomimiz, Koronavirüs’ün etkisiyle adeta durma noktasına geldi. Her ne kadar kısıtlı düzeyde yardımlar yapılsa da, hemşehrilerimizle bir araya geldiğimiz ziyaretlerimde gerçekten çok ağır tablolardan bahsediyorlar.

 

“Gençler umudunu iyice yitirdi”

 

Tabii sadece berber, kahveci, dolmuşçu ve taksici, restoranlar değil; işsiz ve maaşsız kalan pek çok çalışan, iğneden ipliğe her gün zam fırtınasına tutulan emekliler de dert küpü. Bir de Covid-19 öncesine kadar eğitimli ya da eğitimsiz milyonlarca gencin işsizlik sorunu vardı. Salgınla beraber gençler umudunu iyice yitirdi. Hükümet, üretim politikalarından uzak, satmaya, borçlanmaya ve har vurup harman savurmaya odaklı yönetim anlayışına sahip. Gençlerin geleceğini bir kez olsun düzgün biçimde planlamamış AKP hükümeti, başa geldikleri yıl doğmuş ve bugün 18 yaşına gelmiş olanlara ‘iş yok’ diyor. Ne eğitimde ne de istihdamda olabilen milyonlarca genç, bir nevi yok sayılıyor. Yazlık-kışlık saraydan uçağa kadar canının istediği her şeye para bulabilen hükümet, gençlerin istihdam edileceği iş alanları yaratmaktan, bir vizyon doğrultusunda planlama yapmaktan -maalesef- aciz durumdadır.

 

“Beceriksiz ve ucube yönetim anlayışı”

 

Cumhuriyet'in 100. yılı olan 2023 hedeflerine, zarar eden köprüler, yollar, hasta garantili hastaneler, şekerden tank palete peşkeş çekilmiş fabrikalarla girmeyi garantileyen beceriksiz ve ucube bir yönetim şekliyle yaklaşan bir Türkiye var.

Gençlerine, seçim öncesinde sayısız vaatlerde bulunan ama aslında açıkladığı üniversite sınavı tarihinin sözünü bile tutamayan, savrulan bir yönetim var. Zaten vasat konumdaki eğitim sisteminin salgınla beraber aksaması ve buna bağlı olarak sınav hazırlıkları ciddi şekilde aksamış milyonlarca öğrenci var. Bir ülkeyi ‘yaptım-oldu’, ‘istedim-oldu’ diye yönetmeye kalkarsanız karşımıza çıkan tablo da işte bu oluyor. Buradan genç arkadaşlarıma, tarihi bir ay öne alınmış 165 dakikalık sınavlarında başarılar diliyorum. Gençlerin, bu olanların cevabını sandıkta vereceklerini biliyorum.

 

“Geleceğimizi gençlerimiz kurtaracak”

 

Atatürk ilkeleri doğrultusunda dışa bağımlı olmaktan kurtulmuş, kaynaklarını har vurup harman savurmayan, kendinden sonrasını düşünen, üretim odaklı ve yurtsever bir zihniyetle ülkemizin geleceğini gençlerimizin kurtaracağına inanıyorum. Geleceğimiz için çalışmaya mecburuz. Çünkü biz gençlerin önünde uzun bir yol var. Yapmamız gereken tek şey, doğru olan yoldan gitmektir. Alın teriyle çalışıp kazanmaktır. Hak, hukuk ve adaletin çizgisinden çıkmamaktır. Gençliğin enerjisi ve temiz zihinleri, hepimizin umududur. Size değer verenlerin yanından ve yolundan ayrılmayın. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı başta gençler olmak üzere, tüm yurttaşlarımıza kutlu olsun.”

 

 

ETİKETLER : Bartın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı CHP Aysu Bankoğlu
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi