“Kılavuzumuz birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu olmalı”

Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, “Birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu kendimize kılavuz edersek bu ruh, daha müreffeh ve güçlü yarınlar için azimle çalışmamızı ve geleceğe umutla bakmamızı sağlayacaktır” dedi.
Bu haber 2020-05-18 16:51:34 eklenmiş ve 109 kez görüntülenmiştir.

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı bir mesaj ile kutlayan Dursun, 19 Mayıs 1919’da tarihe gömülmek istenen bir milletin, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Samsun’da başlattığı bağımsızlık mücadelesi ile küllerinden tekrar doğduğunu, vatan ve bayrak sevgisinin yanı sıra özgür yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan ettiğini söyledi. Dursun, mesajını şöyle sürdürdü:

Ecdadımızın bu kurtuluş mücadelesi ve bağımsızlık aşkı başka milletlerin bağımsızlık mücadelesine de örnek olmuştur. Bu birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu kendimize kılavuz edersek bu ruh, daha müreffeh ve güçlü yarınlar için azimle çalışmamızı ve geleceğe umutla bakmamızı sağlayacaktır. 19 Mayıs 1919’da tutuşturulan meşale, milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma mücadelemizde yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir. 19 Mayıs’ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, gençlerimize duyulan güvenin bir göstergesidir aynı zamanda. Sevgili Gençler, her karışı ecdat kanıyla sulanmış bu vatanın bizlere emanet olduğunun idraki içinde, milli ve manevi değerlerimize sadakatle sahip çıkarak, ülkemizi daha huzurlu günlere taşıyacağımıza da yürekten inanıyorum. Bu düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, tüm gençlerimizi, tüm vatandaşlarımızı saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”

 

ETİKETLER : Bartın Bartın İl Genel Meclisi Kenan Dursun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi