Akın, Müzeler Haftası’nı kutladı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 18-24 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Müzeler Haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Akın, Mesajında, kültür varlıklarının tanıtılması ve eserlerin korunması gerektiğini vurguladı.
Bu haber 2020-05-18 16:44:34 eklenmiş ve 189 kez görüntülenmiştir.

 

Mesajında, müzecilik çalışmalarının ülkemizde çok eski dönemlerde başladığını anımsatan Başkan Akın, sanat, bilim, tarih ve kültür ile ilgili eserlerin halka gösterilmesi, tanıtılması için toplanıp sergilendiği müzelerin, eski eser, belge, anıt ve kalıntılardan oluştuğunu belirterek şunları dile getirdi:

“Geçmiş yıllarda insanoğlunun inanç, yaşayış ve yetenekleri hakkında bilgi veren müzelerimiz, geçmişi öğrenerek bugünü anlamamıza, geleceğimize yön vermemizde yardımcı olurlar. Tarih boyunca birçok topluma yurt olan ülkemiz, tarihi zenginlikleriyle turistlerin ilgisini çekmekte, ülkemize gelen turistlerin çoğunluğu müzelerimizi ziyaret etmektedirler.18-24 Mayıs tarihleri arası Müzeler Haftası süresince, ülkemizin tarih ve kültür varlıkları tanıtılırken, eski eserlerin korunmasının gereği anlatılır, milli kültür ve tarih bilgilerimiz zenginleştirilir. Müzelerimizin görevlerinden biri kültürel varlıkları korumak ise diğeri eğitimdir. Bu bilinçle yurdumuzun tarihi değerlerine eski eserleri koruyarak sahip çıkmalıyız. Bu onurlu bir yurttaşlık görevidir. 18-24 Mayıs Müzeler Haftası’nın hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın Müzeler Haftası
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi