Otobüs biletlerine Korona zammı!

Ulaştırma Bakanlığı tarafından kara yolu yolcu taşımacılığı bilet fiyatlarının yeniden belirlendiği tebliğ Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre bilet fiyatları en fazla 500 TL ile sınırlandırıldı. Tavan fiyat uygulamasına göre; Bartın–İstanbul bilet fiyatı 160 TL, Bartın–Ankara bilet fiyatı ise 140 TL oldu.
Bu haber 2020-05-16 11:16:33 eklenmiş ve 285 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ülke genelinde Koronavirüs fırsatçılarının otobüs bilet fiyatlarını fahiş rakamlara çıkarmasının ardından harekete geçti ve karayoluyla yolcu taşımacılığında tavan fiyat belirledi. Buna göre 101 kilometrelik seyahat 100 lirayı aşamayacak. En uzun mesafede ise tavan 500 lira olacak.

 

 

Bakanlık tavan fiyatı belirlerken, pandemi sürecinde otobüs firmalarının artan maliyetlerini de göz önünde bulundurarak fiyatlarda kayda değer bir artış yaptı. 31 Temmuz tarihine kadar geçerli olacak tavan fiyatlar, mesafeye göre değişiklik gösteriyor. 101-115 kilometre arası seyahatlerde 100, 301-350 kilometre arası 150, 626- 700 kilometre arası 175, 701-800 kilometre arası 200, 901-1000 kilometre arası 250 lira tavan ücret alınacak.

 

 

Zorunlu indirimler sürecek

 

2001 ve üzeri yol mesafesinde ise 500 lira tavan ücret uygulanacak. Tavan ücret tarifesi KDV dahil olarak tespit edilirken, çocuklar ve engelliler için yapılan zorunlu indirimler ayrıca uygulanacak.

 

Seyahat izin belgesi şart

 

E-devlet üzerinden seyahat izin belgesi alan vatandaşların otobüslerle yolculuk yapmasına izin veriliyor. Otobüsle yolculuk yapacak vatandaşların listesi, telefonları, gidecekleri yerlerdeki adreslerini belirten yolcu listeleri gidilecek ildeki valiliklere bildiriliyor. İl değiştiren yolcular 14 gün boyunca değiştirdikleri illerdeki adreslerinde karantinaya alınıyor.

ETİKETLER : Bartın Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı otobüs biletleri zam
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi