GMİS Amasra Şube’de HEMA istifaları!

Genel Maden İş Sendikası (GMİS) Amasra Şubesi'nden gelen toplu istifaların nedeni kısa süre içinde ortaya çıktı. Sendika’nın Amasra Şube Başkanı Ertan Kaya, “İşverenin oyunu” olarak nitelendirdiği istifaların sendika üyesi HEMA’da çalışan işçilerin bir kısmından geldiğini söyledi.
Bu haber 2020-05-15 19:26:56 eklenmiş ve 359 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

GMİS Amasra Şube üyesi 65 madencinin sendikadan istifa ettiklerine ilişkin bilgi haber merkezlerine geldiğine gelir gelmez merak edilen tek konu istifaların sebebi oldu. İstifacı işçilerden bir açıklama gelmezken, konuya ilişkin bilgisine başvurduğumuz Genel Maden İş Sendikası Amasra Şube Başkanı Ertan Kaya, istifaları doğruladı.

 

 

“İşverenin oyunu”

 

İstifalar için “işverenin bir oyunu” nitelemesinde bulunan Kaya, istifa edenlerin tamamının Hattat Holding’e bağlı HEMA’da çalışan işçiler olduğunu söyledi. Kaya, “Orada bizim çalışan 98 tane sendikalı çalışanımız var. Ancak bunların hepsi değil bir kısmı istifa etti. Şu anda bana net bir şey gelmediği için tam rakam veremiyorum. İçeriden henüz bana bildirilmedi. Ama bu konuda ben işçi arkadaşlarımı zorlamıyorum. Zorlamamamın sebebi de şudur; işverenin orada yapmak istediği işçiyi tamamen güçsüz bırakmak. İşçinin direncini kırmak ve sonrasında yapacağı oyunlar… Bunlar önümüzdeki günlerde ortaya çıkacaktır” dedi.

ETİKETLER : Bartın Amasra GMİS Genel Maden İş Sendikası HEMA Hattat Holding madenci istifa Ertan Kaya
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi