Bartın MESO’dan Covid-19 ile mücadeleye maska desteği

Sadece Yeni Sanayi Sitesi, Kozcağız Küçük Sanayi Sitesi, Kozcağız Merkez ve Atılım Sanayi Sitesi esnaflarına toplam 10 bin maskeyi ücretsiz dağıtan Bartın Madeni Eşya ve Sanatkârlar Odası (MESO), kent merkezindeki esnafa da maske dağıtarak Covid-19 pandemisi ile mücadeleye anlamlı bir destek veriyor.
Bu haber 2020-05-15 17:07:51 eklenmiş ve 293 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Ücretsiz maske dağıtımıyla ilgili açıklamada bulunan Bartın MESO Başkanı Yılmaz Akdeniz, maskesiz sokağa çıkılmaması konusunda da uyarıda bulundu, Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadelenin hız kesmeksizin devam ettiğirildiğini belirten Akdeniz, bu kapsamda Bartın Valiliği’nin kararıyla il genelinde 11 Mayıs 2020 Pazartesi gününden itibaren maskesiz sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başlandığını anımsattı. Akdeniz, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

 

“Madeni Eşya Sanatkarları Odası olarak yönetim kurulu ve personelimizle birlikte Yeni Sanayi Sitesi, Kozcağız Küçük Sanayi Sitesi, Kozcağız Merkez ve Atılım Sanayi sitesindeki odamız üyeleri ve tüm esnafa ilk parti olan 10 bin adet ücretsiz maske dağıtımını gerçekleştirdik. Ama bununla yetinmedik. Bartın Merkez’de bulunan odamız üyelerine  de ücretsiz maske dağıtımını sürdürüyoruz. Buna rağmen ulaşamadığımız üyelerimiz olabilir. Onlardan ricamız da Odamıza gelerek maskelerini almaları.

 

 

“Çabalar boşa gitmemeli”

 

Evet, havalar ısındı. Bu durum hiçbir şekilde rehavete kapılmamıza neden olmamalı. Mücadele edilen virüsün ne kadar bulaşıcı olduğu ve tehlikeli olduğu ortada. Yapılması gereken aslında çok basit. Kişisel hijyenimize dikkat ettiğimiz gibi dışarıya çıktığımız zamanlarda da hayat kurtarıcı olduğu belirtilen sosyal mesafeye uyacağız. Bugüne kadar virüs ile mücadelede kat edilen yolun ve bu uğurda sarfedilen çabaların boşa gitmemesi için buna mecburuz. Çok daha güzel güneşli günler yakın. Lütfen herkes kurallara uysun ve maskesiz sokağa çıkmasın. Herkese sağlıklı günler dileriz.”

ETİKETLER : Bartın Kozcağız Bartın MESO Yılmaz Akdeniz Koronavirüs ücretsiz maske
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi