Tunç, pandemi sürecindeki destekleri açıkladı

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz, Koronavirüsle mücadele ile ekonomik alanda alınan tedbir kapsamında Bartın’da Kısa Çalışma Ödeneği'nden, Finansman Desteği'nden ve Pandemi Sosyal Destek'ten faydalananları açıkladı.
Bu haber 2020-05-15 15:49:07 eklenmiş ve 381 kez görüntülenmiştir.

 

6 bin 805 aileye nakdi yardım

 

Sosyal devlet anlayışıyla Covid-19 ile mücadelede Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde devletin milletinin yanında olduğunu ifade eden Milletvekili Tunç, “Pandemi Sosyal Destek Programı” kapsamında Bartın’da nakdi olarak 6 bin 805 ailemiz bin TL’lik nakdi yardımdan faydalandığını söyledi.

 

Kısa Çalışma Ödeneği’nden 8 bin 650 kişi faydalandı

 

“Kısa Çalışma Ödeneğinden” Bartın’da, bin 232 şirket ve işletmede çalışan 8 bin 650 kişinin işlemleri sonuçlandırılarak Kısa Çalışma Ödenekleri hesaplarına yatırıldığını belirten Milletvekili Tunç, “Ülkemizdeki Covid-19 salgını nedeniyle üretim ve çalışma faaliyetlerini durdurmak zorunda kalan işçiye ve işverene büyük katkı sağladıklarını açıkladı.

 

9 bin 375 ücretsiz izinli çalışanına destek

 

Kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan 9 bin 375 ücretsiz izinli çalışanımız bin 170 TL’lik yardımdan faydalandığını belirten Milletvekili Tunç, “528 Ücretli öğretmenimiz ve usta öğreticimiz ek ders ücretinden faydalandı” dedi.

 

Esnafa finansman desteği

 

Milletvekili Tunç, Bartın’da, “İşletme Finansman Desteği Paketinden” sadece Halkbank’ın verdiği esnaf destek kredisinden 1738 esnafımıza 43 milyon 243 bin TL kredi kullandırıldığını Halkbank tarafından KGF Kaynaklı 59 işletmeye 3 milyon 350 bin lira ödendiğini, iki kamu bankası kanalı ile 6 bin 806 kişi ya da işletmeye 166 milyon 628 bin TL destek sağlandığını ayrıca, Halkbank tarafından 127 küçük işletmemize 6 ay ödemesiz, 36 ay vadeli işe devam desteği verildiği söyledi.

 

Gıda ve maske desteği

 

Bartın’da ihtiyaç sahibi vatandaşlarıma bu süreçte 6 bin 829 paket gıda paketi verildiğini ve verilmeye devam edildiğini açıklayan Milletvekili Tunç, 627 bin 125 adet koruyucu maske ve 3 bin 360 adet kolonya ücretsiz dağıtıldığını söyledi.

ETİKETLER : Bartın AK Parti Yılmaz Tunç Koronavirüsle Kısa Çalışma Ödeneği Finansman Desteği Pandemi Sosyal Destek
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi