Yeni Müdür, özel günde çiftçileri yalnız bırakmadı

İlimizin yeni Tarım ve Orman İl Müdürü Yasin Önder, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nde Bartınlı üreticileri yalnız bırakmadı.
Bu haber 2020-05-15 15:43:29 eklenmiş ve 143 kez görüntülenmiştir.

 

Önder, “Dünya Çiftçiler Günü” dolayısıyla Akköz Köyü’nden çilek üretimi yapan Yücel Gürpınar, Derbent Köyü’nden sebze üretimi yapan Selahattin Duman, Büyükkıran köyünden biber üretimi yapan Şenol Karayaman ile Sütlüce Köyü’nden mantar üretimi yapan Cengiz Özdemir ve meyve üretimi yapan Adil Yakışık’ı ziyaret etti. Ziyaretlerinde yaptığı konuşmalarda, tüm dünyaya adeta bilek büktüren yeni tip Koranavirüs salgın günlerinde bile canları pahasına tarlarında, bahçelerinde ve işletmelerinde kalarak üretmeye devam eden çiftçilere, yatırımcılara ve gıda işletmelerine teşekkür eden Önder, özetle şunları söyledi:

 

18-40 yaş aralığını tarımsal faaliyetlere çekmeye çalışacağız

 

“Her türlü zorluğa göğüs gererek üretimden asla vazgeçmeyerek ilimizin kırsal ekonomik kalkınması için ter döken sizlersiniz. Sürdüğünüz her tarlada, ektiğiniz her tohumda, diktiğiniz her fidede/fidanda bereket ve şükür dualarınızla sizler varsınız. İlimizde 18-40 yaş aralığındaki kırsal nüfusun öncelikle tarımsal üretim faaliyetleri içerisine çekilmesi için yoğun bir çaba sarf edeceğiz. Uygulayacağımız tüm tarımsal projelerimizde önceliğin bu yaş grubu üzerine vereceğimizi belirtmek isterim. Buna mecburuz, tek gayemiz tarım ve hayvancılık aktivitelerinin gençler eliyle yapılarak gelecek nesillere güvenle aktarılması hususudur. 

 

 

“Modern tarımdaki yenilikçi modelleri ilimize kazandıracağız”

 

Sayın Valimizin talimatlarıyla hazırlanan Bartın İlinde 74 Tarımsal Proje ile IFAD fon kaynaklı projelerimizde gençlerle el ele verilerek ölçek ekonomisi düzeyinde her bir faaliyet kolumuzda kümelenmeyi sağlayıcı birçok projeyi birlikte uygulayacağımızı vurgulamak isterim. Hiç kuşkunuz olmasın tüm personelimizle sahada olacağız. Modern tarımdaki yenilikçi örnek model uygulamaları Bartın'ımıza sizlerin de omuz vermesiyle kazandıracağız. 

 

 

“Zorlu dönemde tarihe damga vurdunuz”

 

Bu bilinçle her türlü güçlüğe göğüs gererek üretmekten asla vazgeçmeyen ilimiz kırsal ekonomik kalkınmasına ve gelişmesine her daim emeği ve alın teri olan sizlersiniz. Ektiğiniz her tohum, diktiğiniz her fide/fidanla gıda tedarik zincirinde aktif rol üstlenerek zorlu bir döneme tarihte unutulmayacak bir biçimde damga vurdunuz.

Bu vesileyle Durnuk'tan-Derbent'e, Mevren'den Başköy'e, Topalali'den - Samanpazarına, Güzelcehisar'dan-Mogada'ya, Kozcağız'dan – Hasankadı'ya, Kumluca'dan Helkeme'ye,  Ağaköy'den Dırahna'ya ilimizi ve ülkemizi büyümesi için ha gayret çalışan, çaba sarf eden Bartın çiftçisi ve yatırımcısına bolluk ve bereket içerisinde sağlıklı nice yıllar dileyerek, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününüzü kutluyorum.”

ETİKETLER : Bartın Tarım ve Orman Bartın İl Müdürlüğü Yasin Önder Dünya Çiftçiler Günü
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi