Zonguldak Havaalanı Bakanlık’tan ilgi bekliyor!

15 Mayıs Cuma günü Filyos Limanı şantiyesinde incelemelerde bulunmak üzere bölgemize gelecek olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun Zonguldak Havaalanı ile ilgili de istişarelerde bulunacağı belirtiliyor. Zonguldak Bartın ve Karabük ile Avrupa’da yaşayan yüzbinlerce bölge halkı için büyük önem taşıyan Zonguldak Havaalanı’nın daha randımanlı bir şekilde kullanılabilmesi ve hem uluslararası hem de yurt içi seferlere sorunsuz bir şekilde açılabilmesi için uzatılarak genişletilmesi gerekiyor.
Bu haber 2020-05-14 15:54:04 eklenmiş ve 352 kez görüntülenmiştir.

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 15 Mayıs’ta (yarın) Zonguldak’ta olacak. Ancak ziyaretin programında bölge halkı için büyük öneme haiz Zonguldak Havaalanı’nın bulunmadığı belirtildi. Programa göre Bakan Karaismailoğlu’na Filyos Limanı şantiyesindeki incelemelerinin ardından havaalanı ile ilgili bilgi verilecek.

 

 

Özellikle uzatma alt yapısı Zonguldak İl Özel İdaresi tarafından yapımına devam edilen ve 310 metrelik uzatmanın alt yapısı bitmek üzere olan Zonguldak Havaalanının genişleme ve daha fazla uzatılmasının yanı sıra üst yapı betonlama işi için Bakan Karaismailoğlu'nun yerinde inceleme yapıp net açıklama yapması isteniyor.

Zonguldak, Bartın, Karabük ve Avrupa’daki bölge halkı başta olmak üzere yaklaşık 2 milyonu ilgilendiren Zonguldak Havaalanı’ndaki sorununun kökten çözümü için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun yerinde sorunu görmesi bölge halkının en büyük beklentisi. 

ETİKETLER : Bartın Zonguldak Karabük Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Adil Karaismailoğlu Zonguldak Havaalanı
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi