4 ayda bin 608 denetim

Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri hem Ramazan ayında olmamız hem de yeni tip Koronavirüs salgınına karşı alınması gereken önlemler ışığında ilimizdeki gıda üreticilerine yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor. İl Müdürlüğü bu kapsamda yılın ilk 4 ayında bin 608 denetim gerçekleştirdi.
Bu haber 2020-05-13 17:13:28 eklenmiş ve 133 kez görüntülenmiştir.

 

İçinde bulunduğumuz Ramazan ayı dolayısıyla tüketici alışkanlıkları değişti. Buna bir de ülkemizde ve pek çok ülkede yaşanan yeni tip Koronavirüs (Covid-19) kaynaklı olağanüstü durum eklenince, Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri de fırın, unlu mamulleri, market, şarküteri ve kasaplar başta olmak üzere ilimizdeki gıda üreten ve satan işletmelere yönelik denetim faaliyetlerini artırdılar.

 

 

Konuya ilişkin olarak İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Gıda güvenilirliği açısından tüketicinin korunmasını sağlamak amacıyla;  Gıdanın birincil üretiminden son tüketiciye arzına kadar, gıda hijyenine ilişkin 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu’nda belirtilen hijyen esaslarına eksiksiz uyulmasının sağlanması konusunda İl Müdürlüğümüz Kontrol Görevlilerince denetimler titizlikle sürdürülmektedir” denildi.

 

 

Bu kapsamda 2020 yılının ilk dört ayında bin 608 denetim gerçekleştirildiğinin bildirildiği açıklamada, Ramazan ayının başından bu yana halkımızın sağlıklı, güvenilir gıda tüketiminin sağlanabilmesi amacıyla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Denetim Ekipleri tarafından il genelinde satış, toplu tüketim, fırın ve unlu mamul üretimi yapan 114 işletmenin denetiminin yapıldığı kaydedildi. Yetkililer, denetimlerin daha etkin ve sürdürülebilir olması için vatandaşların gıda ile ilgili karşılaştıkları olumsuzlukları “Alo 174 Gıda Hattı”na bildirmeleri istendi.

 

 

ETİKETLER : Bartın gıda denetimi Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Covid-19
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi