Kurtkaya: “Mağru edilen esnaf ve vatandaşımızın sesi olacağız”

Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, AK Parti hükümetinin “Biz bize yeteriz Türkiyem” diyerek sürdürdüğü Koronavirüs salgının ekonomi üzerindeki olumsuz etkilerinin ortadan kaldırılması için başlatılan uygulama ve destekleri eleştirdi. Esnafın “Bize ulaşan bir şey yok diyerek isyan ettiğini dile getiren Kurtkaya, “Esnafımızın tabandan yükselen bu sesine kulak verin. Onların kira, elektrik, sigorta, BAĞKUR primlerine destek olun. İşte O zaman siz size değil, biz bize yeteriz. Nerede mağdur edilen bir esnaf, nerede mağdur edilen bir vatandaşımız varsa biz onların sesi olmaya devam edeceğiz” dedi.
Bu haber 2020-05-13 17:08:15 eklenmiş ve 176 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Berber ve kuaförlere ‘hayırlı olsun’ ziyareti

 

Kurtkaya, Merkez İlçe Başkanı Erdem Bensiz, İdari ve Mali işler Başkanı Ali Topuz ve Kadın Kolları Başkanı Tülay Bıçakcı ile Covid 19 tedbirleri kapsamında 21 Mart’tan itibaren kapalı olan ve son düzenlemeyle 11 Mayıs itibari ile 09.00-21.00 saatleri arasında belirli kurallar içerisinde hizmet vermeye başlayan berber ve kuaförlere ziyaret gerçekleştirdiler. Esnafa “hayırlı olsun” ziyaretinde bulunarak sohbet eden sonrasında da maske hediye eden Gelecek Partisi İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 

 

“Biz bize yetemedik”

 

“Yaklaşık bir buçuk aydan beri kapalı olan ve belirli kurallar içerisinde hizmet vermeye başlayan ilimizdeki berber, kuaför ve güzellik salonlarına ekibimizle birlikte hayırlı olsun ziyaretlerinde bulunuyoruz. Bu kapalı kaldıkları süreç içerisinde birçok yardımdan ve hizmetten yararlanamayan esnafımıza hem geçmiş olsun, hem de bu zararı telafi etmeleri adına kendi bireysel gayretleri ile çalışmalarında başarılar dileklerimizi ilettik. Esnafımızdan yükselen ortak ses ise ‘Biz bize Yetmediğimizdir’. Bir de merak ettikleri ‘Biz’ kim. Çünkü ‘Biz’lere ulaşan bir şey yok. Televizyon haberlerini dinlediğimizde zararlarımızın büyük bir kısmının karşılanacağını hesap ediyorduk. Fakat algıyla yapılan siyasetin her zaman olduğu gibi oyuncağı olduk. Esnafımızın tabandan yükselen bu sesine kulak verin. Onların kira, elektrik, sigorta, BAĞKUR primlerine destek olun. İşte O zaman siz size değil, biz bize yeteriz. Nerede mağdur edilen bir esnaf, nerede mağdur edilen bir vatandaşımız varsa biz onların sesi olmaya devam edeceğiz.”

ETİKETLER : Bartın berber kuaför covid-19 Gelecek Partisi Yasemin Dora Kurtkaya
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi