Seracılık ve yerli tohum çalışmaları başladı!

Çeşitli fuarlarda ilimizin tanıtımını yapan Bartın Profesyonel Aşçılar ve Pastacılar Derneği ile Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu As Başkanı Hüdaverdi Akgün, 81 ilde seracılık ve yerli tohum çalışmalarına başladıklarını söyledi.
Bu haber 2020-05-13 15:45:41 eklenmiş ve 110 kez görüntülenmiştir.

 

Konfederasyon çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Akgün, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü de kutlayarak şunları kaydetti:

“Çiftçilerimiz; ülkemizin kalkınmasında, ekonomimizin büyümesinde, sofralarımıza ulaşan ekmeğin, meyvenin, sebzenin üretiminde emek verip alın teri döken kesimlerin başında gelmektedir. Biz de bu konuda sorumluluk alıp Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu olarak Taşpakon Gençlik Kolları aracılığıyla 81 ilde seracılık ve yerli tohum çalışmalarına başladık. Bu amaçla Antalya, Giresun, Bartın ve Gaziantep'te ilk seralarımızı kurmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

İstanbul'da kurucağımız Arge ve Eğitim Mutfağı’mızın açlışını da inşallah en kısa zamanda gerçekleştireceğiz. Seralarımızda yetişen ürünlerle 7 bölgemize ait yemekleri bu mutfaklarda tanıtıp yeni nesillere aktaracağız.

‘Türkiye Hep Birlikte Yerli Üretime’ sloganıyla çıktığımız bu yolda hedefimiz 81 ilimizde faaliyetlerimizi başarıyla sürdürmektir.

Bu günlerde tarım ve hayvancılığın her kademesinde çalışan, üreten, vefakar çiftçilerimizin kıymetini bir kez daha anlamaktayız. Verimliliğin artırılması, yaşam şartlarının yükseltilmesi, ürünlerin pazarlara sorunsuz ulaştırılması gibi elzem konularda üreticiye verilecek desteğin ülkemizin ilerleyişinde büyük bir öneme sahip olduğuna inanıyoruz.

En güzel sebzeyi, meyveyi, tahılı üretmek için fedakarca çabalayan, alın teri döken bütün çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nü kutlar; bereketli, sağlıklı ve bol kazançlı bir yıl geçirmeleri temenni ederiz.”

ETİKETLER : Bartın Dünya Çiftçiler Günü Hüdaverdi Akgün Bartın Profesyonel Aşçılar ve Pastacılar Derneği Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi