“Engellemeyelim el ele verelim”

Bartın Valisi Sinan Güner, engellilerin yaşamın her alanına katılması ve hatırlanması gerektiğini vurgularken, bu kapsamda geliştirilen olumlu tutumların tüm hassasiyetiyle ile sürdürülmesi gerektiğini bildirdi. Vali Güner, “Engellemeyelim el ele verelim” dedi.
Bu haber 2020-05-12 23:08:54 eklenmiş ve 118 kez görüntülenmiştir.

 

Vali Güner, ülkemizde ve dünyada her yıl 10-16 Mayıs tarihlerinde kutlanan “Engelliler Haftası” dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Huzurlu ve güvenli bir toplum oluşturulmasının yolu, engelli vatandaşlarımızın toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi ile mümkün olduğunu belirten Vali Güner, mesajında şunları dile getirdi:

“Devletimiz bu kapsamda sosyal devlet olmanın bir gereği olarak eğitim, sağlık, istihdam haklarına ait hizmetleri engelli vatandaşlarımıza sunmaktadır. Bizler de yaşamın her anına katılması ve hatırlanması gereken engelli kardeşlerimize yönelik geliştirdiğimiz olumlu tutumlarımızı tüm hassasiyetimizle devam ettirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Engelliler Haftası'nın toplumsal farkındalığı ve hassasiyeti arttırmasını temenni ederek, tüm engelli vatandaşlarımıza ve onların değerli ailelerine sağlık, mutluluk ve huzurlu bir yaşam diliyorum.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Valiliği Sinan Güner Engelliler Haftası
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi